Haberler

KENT KONSEYİ 2013 YILINDA DA HIZINI KESMEYECEK

Font Boyutu

 17 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

KENT KONSEYİ 2013 YILINDA DA HIZINI KESMEYECEK
- BURSA KENT KONSEYİ (BURKENKON) YÜRÜTME KURULU, AYLIK OLAĞAN TOPLANTISINI ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE (MERİNOS AKKM) YAPTI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BURKENKON) Başkanı Semih Pala, 3 yılda Türkiye’nin en güçlü ve en aktif kent konseyini oluşturduklarını ifade ederek, 43 ayda yaklaşık 4800 faaliyet yapıldığını belirtti.

BURKENKON yürütme kurulu, aylık olağan toplantısını Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) yaptı. BURKENKON Başkanı Semih Pala başkanlığındaki toplantıya, Genel Sekreter Enes Battal Keskin, Ceyhun İrgil, Cemil Tekin, Fahrettin Bozkurt, Arif Çelenk, Mecbure Altun, M. Necati Şahin, Lütfü Taşçı, Hasan Vanlıoğlu, Şuayip Toprak, Rıdvan Çiçek, Şehmuz Seviş, Şerif Akgün, Kadın Meclisi Başkanı Kadriye Sarıbıyık, Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ve Gençlik Meclisi Sekreteri Seyhan Merkit katıldı. 2013 yılında yapılması planlanan çalışmaların konuşulduğu toplantıda, yürütme kurulu üyeleri tek tek söz alarak görüşlerini dile getirdi.
BURKENKON Başkanı Semih Pala, 3 yılda Türkiye’nin en güçlü ve en aktif kent konseyini oluşturduklarını ifade etti. ‘Bursa Markası’ haline gelen BURKENKON’un ‘Toplumsal Denge Çizgisi’ anlayışıyla toplumun her kesimine hitap ettiğini anlatan Pala, düzenledikleri toplantıların herkesİ ve her kesimi bir araya getirdiğini söyledi. Pala, “4 meclis, 34 çalışma grubu ve yüzlerce gönüllüsü ile Türkiye’ye örnek bir Bursa markasıyız. Göreve geldiğimiz günden bu yana 43 aylık dönemde yaklaşık 4800 faaliyet yaptık. “Bursa Konuşuyor” konsey toplantıları, iletişim ve tanıtım etkinlikleri, ziyaretler, genel etkinlikler, toplumsal proje çalışmaları, katılımcı kuruluş işbirliği faaliyetleri, meclislerin ve çalışma gruplarının çalışmaları gibi faaliyetlere toplam 142 bin katılım sağlandı. 2013 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi Bursa’yı ve Türkiye’yi ilgilendiren konuları gündemimize alacağız” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 17.01.2013 | Okunma sayısı:2360

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir