Haberler

KENT GÖNÜLLÜSÜ GENÇLER YİĞİTALİ’DE KAMP KURDU

Font Boyutu

21 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

KENT GÖNÜLLÜSÜ GENÇLER YİĞİTALİ’DE KAMP KURDU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ ARASINDA YER ALAN KENT GÖNÜLLÜLERİ GENÇLİK KAMPI, YİĞİTALİ KÖYÜ’NDE İLK KONUKLARINI AĞIRLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BU YIL 11. KEZ GERÇEKLEŞTİRİLEN KAMPIN İLK KEZ DOĞA KAMPI FORMATINDA HAYATA GEÇİRİLDİĞİNİ VE BU SAYEDE GENÇLERE KENTLİLİK, DOĞA VE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11. kez hayata geçirilen ve bu yıl ilk kez ‘doğa kampı’ formatında gerçekleştirilen Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı, Yiğitali Köyü’ndeki ilk konuklarını ağırlamaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nın 11’incisinin ilk dönemi, kent gürültüsünden uzak, Uludağ manzarasına sahip Yiğitali Köyü’nde başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gençlere doğa kampıyla hem kentlilik hem de çevre ve doğa bilinci aşılanacağını söyleyerek, “Daha önce Ürünlü’de yapılan kamp, bu yıl doğa kampı formatında Uludağ eteklerindeki Yiğitali Köyü’nün Göl Pınarlar mevkiinde gerçekleştiriliyor. Bu yıl bu kampları biraz şehirden ayıralım ve gençlere doğayla içiçe, güzel, eğlenceli bir eğitim fırsatı sunalım istedik. Gençlerimiz geleceğimiz, gözbebeğimiz” dedi.

“Ekip olmanın heyecanını yaşayacaklar”
Gençlerin bilinçli, donanımlı ve idealist bireyler olarak yetişmeleri hedefini taşıyarak çalıştıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Burada gençlerimiz, günün 24 saatini en güzel şekilde geçirecekler. Doğa sporlarından yararlanabilecekler, oyunlar oynayıp kişisel gelişimlerini destekleyecek etkinliklere katılabilecekler. Çadır kurmadan, yön bulmaya, okçuluktan paintballa, atıcılıktan biniciliğe ve gökbilim istasyonuna kadar arazide yapılabilen her etkinliğe katılabilecekler. Aynı zamanda gençlerimiz burada ekip olmanın heyecanını yaşayıp, arkadaşlık ve dostluk duygularını pekiştirecekler” diye konuştu.
Kamp süresinde eğlendirirken eğiten faaliyetlerle gençlerin lider olma duygusunu da tadacağını kaydeden Başkan Altepe, “Her deneyim bu yaşlarda kazanılır. Gençlerimiz kısa süre sonra bu kentin yöneticileri olacaklar. Gençlerimizin eğitimine her türlü fedakarlığa hazırız. Geleceğimizin Bursa’sını inşa etmede özellikle kent gönüllülerinin yetişmesi noktasında gençlerimizden büyük ümidimiz var” şeklinde konuştu.

“Gençlerimizi ülkenin gururu olacak”
Başkan Altepe, gençlerin yaşadıkları şehrin farkında olmaları için hemşehrilik bilincinin gelişmesine destek sağlamanın önemine de değindi. Kentin gelişmesinin gençlerin gelişmesiyle bağlantılı olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Bursa olarak örnek bir şehir olalım istiyoruz. Gençlerimiz de örnek birer insan olarak Bursa’nın ve Türkiye’nin gururu olacaklar. Şehrin tanıtımı ve sahiplenilmesi konusunda artık gençlerimiz söz sahibidir” dedi.
Yaz boyunca 5’er günlük 6 dönemde 2 bin 400 öğrencinin ağırlanacağı kampın ilk dönemi, kamp ateşinin yakılmasıyla başladı. Program kapsamında ilk döneme katılan öğrenciler ilk günde hazırladıkları gösterileri de sergiledi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 21.06.2011 | Okunma sayısı:13651

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu