Haberler

KENT GÖNÜLLÜLERİ'NDE COŞKULU FİNAL

Font Boyutu

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GENÇLERİN BURSALILIK BİLİNCİ EDİNDİĞİ KAMPTAN BU YIL 2 BİN KİŞİNİN MEZUN OLDUĞUNU SÖYELEYEREK, “GENÇLER KAMP SAYESİNDE KENDİLERİNİN FARKINA VARDI” DEDİ.

BULGARİSTAN GEZİSİNE KATILMAYA HAK KAZANAN GENÇLERİN İSİMLERİNİN DE AÇIKLANDIĞI GECEDE, TÜRK ROCK MÜZİĞİNİN GÜÇLÜ SESLERİ ÖZLEM TEKİN VE BADEM MUHTEŞEM PERFORMANSLARIYLA SEVENLERİNİ COŞTURDU.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden biri olan Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen ‘Büyük Final Gecesi’ ile 2009 sezonunu noktaladı. Organizasyona, gençlerin sevgilisi Özlem Tekin ile Badem grubunun muhteşem konseri damgasını vurdu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Burfaş koordinasyonunda bu yıl 9. kez hayata geçirilen ve birbirinden farklı sürprizleriyle gençlerin gönüllerinde taht kuran Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı, kapanışı da özel bir programla yaptı. Yaz boyunca kampa katılan 2 bin gencin mezun olduğu ‘Büyük Final Gecesi’ne tüm Kent Gönüllüsü gençler katıldı. Eğlenceli anların yaşandığı programda, gençlerin hazırladığı halk oyunları, animasyonlar, dans gösterileri ve kısa film izleyenlerden tam not aldı.

“Gençler, kendilerini keşfettiler”
Bu yıl Makedonya’dan gelen gençlerin de konuk edildiği kampta başarılarıyla dikkat çeken Kent Gönüllüsü 30 Bursalı genç, Bulgaristan gezisi ile ödüllendirildi. Ekim ayı içerisinde yapılacak yurtdışı gezisine katılmaya hak kazanan gençleri tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuşmasında da kampın önemine değindi. BURFAŞ başta olmak üzere kampa emeği geçen herkesi tebrik eden Başkan Altepe, “Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı projesini gerçekten önemsiyor, seviyor ve destekliyoruz. Kampa katılan gençlerimiz, burada yaşama dair ciddi deneyim sahibi oldular ve geleceğe hazırlandılar. Bursamız’ı gezdiler, güzellikleri fark ettiler, kendilerini keşfettiler” dedi. Bugünün gençlerinin gelecekte ülkenin yöneticileri olacaklarını ifade eden Altepe, “Siz gençlerimiz bizim için değerlisiniz. Bursa’yı hep birlikte geleceğe taşıyacağız” şeklinde konuştu. Kent gönüllüsü gençler, kampta yaptıkları bir resmi Başkan Altepe’ye armağan ettiler. Öte yandan Başkan Altepe’nin Osmangazi Belediye Başkanlığı döneminde kardeş şehir anlaşması imzalanan Kırcaali’den Bursa’ya gelen ve 13 – 15 yaş arası gençlerin yer aldığı heyet de Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, hediyeler verdi. Heyet üyeleri, “Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı iken kardeşlik bağları kuruldu. Başkan Altepe bizim babamız, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da bizim ağabeyimizdir. Hepimiz kardeşiz” dedi.

Tekin ve Badem’den muhteşem konser
Keyifli gecede gençlerin neşesi, Türk Rock müziğinin sevilen sesleri Özlem Tekin ve Badem’in aynı sahneyi paylaştığı konser ile doruğa ulaştı. Kent gönüllüsü gençler, kendine özgü tarzıyla farkını konuşturan Özlem Tekin ile Badem’e yoğun ilgi gösterdi. Hayranlarının sevgi gösterisinden memnuniyet duyan sanatçılar, en güzel şarkılarını gençlerden oluşan koro eşliğinde söylediler. Coşkulu programın sonunda BURFAŞ Genel Müdürü Zeynel Abidin Turan, Özlem Tekin ve Badem’i çiçek vererek tebrik etti. ‘Büyük Final Gecesi’nde gönüllerince eğlenen gençler de Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’na destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

Tarih: 16.08.2009 | Okunma sayısı:5444

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir