Haberler

KENT GÖNÜLLÜLERİ BULGARİSTAN'DA

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nın 30 başarılı genci, Bulgaristan gezisi ile ödüllendirildi.

BURFAŞ koordinasyonunda bu yıl 9. kez hayata geçirilen kampta, uyumlu ve başarılı tavırlarıyla takdir toplayan ve yurtdışı gezisine katılmaya hak kazanan 30 genç, Bulgaristan’a gitti. BURFAŞ Genel Müdürü Zeynel Abidin Turan, BURFAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Yolu, BURFAŞ Denetim Kurulu Üyesi Hüseyin Sönmez ile Büyükşehir Belediyesi Protokol ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Hatice Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu heyetle gerçekleştirilen gezi, 27 Eylül Pazar tarihine kadar sürecek.

 

Gençler, heyecanını aileleri ile paylaştı

Büyükşehir Belediyesi ile BURFAŞ tarafından geleneksel hale getirilen, daha önceki yıllarda Saraybosna ve Makedonya’ya yapılan gezilerin üçüncüsünde Bulgaristan’a giden gençler, sevinç ve heyecanı birarada yaşadı. Yolculuk öncesinde BURFAŞ tarafından armağan t-shirtleri giyerek objektiflere poz veren gençler, ilk yurtdışı gezisine çıkacak olmanın mutluluğunu, kendilerini yolcu eden aileleri ile paylaştılar. Çocuklarını Merinos Kültür Merkezi önünde yetkililere ve öğretmenlerine emanet eden aileler, kendilerine bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ettiler.

 

“Gençlerimiz kendilerine daha çok güvenecek”

BURFAŞ Genel Müdürü Zeynel Abidin Turan ise Bulgaristan gezisinin kampçı gençlerin ufkunu açacağını söyleyerek, “Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı, gençlere her zaman için kendilerine güvenmeleri gerektiğini ve ayakları üzerinde durabileceklerini hatırlatan bir okul oldu. Bu gezi ile de Bulgaristan’ı keşfedecek olan gençlerimiz, bundan sonra ayaklarını yere daha sağlam basacak ve kendilerine daha fazla güvenerek adım atacaklar” diye konuştu.

 

Sofya, Kırcaali ve Filibe’yi de gezecekler

Bursa’nın Bulgaristan’daki kardeş şehri Plevne (PLOVDIV) ile dostluk ilişkilerinin güçlendirilmesi, gençlere yeni vizyon kazandırılması ve kültürlerarası diyaloğun arttırılması hedefleriyle düzenlenen gezide, Bulgaristan’ın Sofya, Kırcaali ve Filibe’yi kentleri de gezilecek.

Tarih: 24.09.2009 | Okunma sayısı:5735

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir