Haberler

Kent girişleri estetikle buluşuyor

Font Boyutu

16 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

KENT GİRİŞLERİ ESTETİKLE BULUŞUYOR
- CEPHE SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARINA KENT MERKEZİNDEN SONRA KENT GİRİŞLERİNDEKİ ANA ARTERLERDE DE DEVAM EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İSTANBUL İSTİKAMETİNDEN BURSA’YA GELENLERİ KARŞILAYAN OVAAKÇA MAHALLESİ’NDEKİ ANA YOLA CEPHELİ BİNALARDAKİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ DE ORTADAN KALDIRDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ‘KALİTE KENTİ’ HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA ÖZELLİKLE ANA ARTERLERDEKİ TÜM KÖTÜ GÖRÜNTÜLERİ KALDIRIP, KENTE DAHA ESTETİK BİR İMAJ KAZANDIRMAYI AMAÇLADIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Cephe sağlıklaştırma çalışmalarına kent merkezinden sonra kent girişlerindeki ana arterlerde de devam eden Büyükşehir Belediyesi, İstanbul istikametinden Bursa’ya gelenleri karşılayan Ovaakça Mahallesi’ndeki ana yola cepheli binalardaki görüntü kirliliğini de ortadan kaldırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘kalite kenti’ hedefi doğrultusunda özellikle ana arterlerdeki tüm kötü görüntüleri kaldırıp, kente daha estetik bir imaj kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Atatürk Caddesi ile başlayıp, Cumhuriyet Caddesi, Altıparmak Caddesi ve eski sebze hali yanında Ankara yoluna cepheli binalar ve ardından Mehmet Akif Mahallesi’nde çevre yoluna cepheli biralarda yapılan cephe sağlıklaştırma çalışmaları şimdi de kent girişlerine kaydırıldı. Bursa İstanbul karayolu üzerindeki son yerleşim alanı olan Ovaakça Mahallesi’nde de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan cephe sağlıklaştırma çalışmalarıyla bölgenin vitrini baştan sona yenilenmiş oldu.

Hedef; kalite kenti Bursa
Ovaakça Mahallesi’nde anayola cepheli binalarda tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘kalite kenti Bursa’ hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini vurguladı. Bursa’nın gerçek anlamda bir Avrupa kenti olması için son 10-12 yılda önemli mesafeler aldıklarını belirten Başkan Altepe, “Özellikle kent girişleri, Bursa’nın imajı açısından büyük önem taşıyor. Ovaakça Mahallemiz de özellikle İstanbul’dan geliş ve girişler de ilk görünen semtimiz. Bu nedenle cephe sağlıklaştırma çalışmalarımızı bu bölgede de başladık. Yapılan çalışmalarla Bursa’nın görsel anlamdaki imajı da tazelenmiş olduk. İstanbul’dan kenti girişteki görüntü kirliliğine neden olan binalar, modern bir görünüm kazandı. Çirkin, sıkıntılı, Bursa’ya yakışmayan görüntüler ortadan kaldırıldı. Bundan sonraki çalışmalarıız da Ankara yolu üzerinde devam edecek” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 16.05.2016 | Okunma sayısı:6264

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu