Haberler

Keles’te spor şenliği coşkusu

Font Boyutu

 09 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

KELES’TE SPOR ŞENLİĞİ COŞKUSU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ‘BÜYÜKŞEHİR OKUL SPOR ETKİNLİKLERİ’ KAPSAMINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ ‘BÜYÜKŞEHİR FİZİKSEL ETKİNLİK VE OYUN GÜNLERİ’ BU KEZ KELES’TE EĞLENCELİ ANLARA İMZA ATTI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ ABDÜLKADİR KARLIK, HEDEFLERİNİN 219 BİN 500 ÖĞRENCİYLE ŞENLİKLERİ DEVAM ETTİRMEK OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA –Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri’ kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği ‘Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’ Keles İlçesi’nde eğlenceli ve coşkulu anlara imzasını attı.

Bursa’ya hizmetleriyle değer katan Büyükşehir Belediyesi, ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle kentin tüm ilçelerinde sosyal ve sportif faaliyetleri gerçekleştirmeye devam ediyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla hayata geçirilen ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinasyonunda organize edilen ‘Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri’, bu kez Keles’te yapıldı. Keles Belediyesi Spor Salonu’nda yapılan spor şenliği, coşkulu ve keyifli anlara sahne oldu.
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Büyükşehir Okul Sporları projesinin Aralık 2015’te ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımı ile başlattıklarını hatırlattı. Başkanvekili Karlık, “Sportif malzeme desteği ile fiziksel etkinlik ve oyun şenliklerini farklı okullarda gerçekleştirmeye devam ediyoruz. 17 ilçemizde haftanın 3 günü ilçe koordinatörü beden eğitimi öğretmenleri ve tertip komitesinde görevli öğretmenlerimiz tarafından fiziksel etkinlik ve oyun günleri şenlikleri devam ediyor. Ayrıca ilçelerimizden gelen talepler doğrultusunda değişik spor branşlarında turnuvalar ve şenlikler düzenliyoruz” dedi.
Büyükşehir Okul Sporları projesi kapsamında bugüne kadar 155 bin öğrenciyi fiziksel etkinlik ve oyun günleri içerisine başarı ile katmış bulunduklarının altını çizen Başkanvekili Karlık, “Hedefimiz 219 bin 500 öğrencimizle şenliklerimizi devam ettirmektir. Türkiye’de ilk kez 509 ilkokulumuzdaki sınıf öğretmenlerini fiziksel etkinlik ve oyun günleri seminerine aldık. Büyükşehir Okul Sporları isminin marka tescilini de sonuçlandırdık. Keles’te yapılan şenliğimizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ise, sağlam neslin sağlam geleceğin gençlerin elinde olduğunu, spor şenlikleriyle amaçlarının gençlerin sporu sevmeleri olduğunu belirtirken, şenliklerin Keles’te düzenlenmesinde büyük emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.
Keles İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsi İşleyen de, öğrencileri sporla buluşturan etkinlikleri nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Alteye’ye teşekkür etti.

Sporun coşkusu gençleri sardı
Konuşmaların ardından çocuklar, halat çekme ve fiziksel parkuru gibi oyunlarda yeteneklerini yarıştırdı. Yarışmacılara tribünlerdeki arkadaşları da coşkuyla eşlik etti. Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Action Team ekibinin gösterisinin nefesleri kestiği programın sonunda Başkanvekili Karlık, Keles Kaymakamı Mustafa Türkcan, Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke, Keles İlçe Milli Eğitim Müdürü Şemsi İşleyen ve Büyükşehir Belediyespor Başkan Yardımcısı İlhan Satık ile birlikte yarışmaya katılan öğrencilere madalyalarını verdi. Tören, günün anısına hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.05.2016 | Okunma sayısı:1718

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu