Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Keles’te Yakup Çelebi Camii ile ecdada vefa

Sitenizde Yayınlayın...

19 HAZİRAN 2017

BASIN BÜLTENİ

Keles’te Yakup Çelebi Camii ile ecdada vefa
- Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, Keles İlçesi Ertuğrul Gazi Mahallesi’ne kazandırılacak olan Yakup Çelebi Camii’nin temeli atıldı.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı bir kent haline getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, Keles İlçesi’nde Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde temeli dualarla atılan camii ile Yakup Çelebi’nin ismi yaşatılacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kente değer katan hizmetlerine tüm ilçelerde aralıksız devam ediyor. Keles’te incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın yaşanabilir bir kent olması hedefiyle çalışmalarını hızla sürdürdüklerini söyledi.
Kentin hem merkezine hem de yeni merkez ilçelerine eserler kazandırmak istediklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Büyükşehir ile birlikte ilçelerimizde de güzel dönüşümler yaşanması için elimizden gelen katkıyı sağlıyoruz. İşte onlardan biri de tarihi bir ilçe olan Keles… Murat Hüdavendigar’ın oğlu Yakup Çelebi’nin anısını yaşatmak için burada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Keles’in merkezinde Yakup Çelebi’ye ait, onun ismini taşıyan cami, medrese ve hamam vardı” dedi.

Hem spor alanı hem de camii yapılıyor
Hamamın restore edildiğini ve ilçede faaliyette olduğunu anlatan Başkan Altepe, “Şimdi de Yakup Çelebi’nin ismini yaşatacağımız camiyi, Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde gerçekleştiriyoruz. Daha önce burası spor alanıydı ancak yoğun kar yağışından dolayı çökmüştü. Bir yandan bu spor alanının yeniden tamamlıyoruz, bir yandan da Keles’in girişinde, yolun batısında kalan alanda güzel bir cami inşa edeceğiz” diye konuştu.
Camiinin proje çalışmalarının yapıldığını söyleyen Başkan Altepe, Keles’e değer katacak caminin, ecdada vefa örneği bir eser olacağını da sözlerine ekledi.
Başkan Altepe, arsanın hazırlandığını ve inşaat çalışmalarının başladığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ve hayırseverlerin de katkılarıyla inşallah camimizi bitireceğiz. Burada deplase edilen spor sahasının son eksikleri de tamamlanıyor” şeklinde konuştu.
Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ise Yakup Çelebi’nin adının yaşatılacağı ecdat yadigârı caminin yapımında emeği geçen Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Teke, caminin yapılacağı alanın ilçede gelişime açık bir bölge olduğunu ve caminin bölgenin ihtiyacına cevap vereceğini sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


24134_Haber_201706191215.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 19 Haziran 2017 Saat 12:15

Okunma Sayısı: 871

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları