Haberler

KELES ‘KARDEŞLİKLE’ KALKINACAK

Font Boyutu

12 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

KELES ‘KARDEŞLİKLE’ KALKINACAK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE KELES BELEDİYESİ ARASINDA İMZALANAN KARDEŞLİK PROTOKOLÜYLE BAŞTA KOCAYAYLA OLMAK ÜZERE YAPILACAK YATIRIMLARLA GÖÇÜN ÖNLENMESİ VE BÖLGESEL KALKINMA HEDEFLENİYOR.
- BAŞKAN ALTEPE, KARDEŞLİK PROTOKOLÜ SAYESİNDE KELES’E DAHA FAZLA YATIRIM YAPMA İMKANI BULDUKLARINI BELİRTEREK, DAĞ YÖRESİNİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJELER GELİŞTİRECEKLERİNİ SÖYLEDİ.
- KELES BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA BEKTAŞ, BUGÜNE KADAR DAĞ YÖRESİNE ÖNEMLİ DESTEKLER VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE İLÇENİN KADERİNİN YENİDEN ŞEKİLLENECEĞİNİ VURGULADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Keles Belediyesi arasında ‘kardeşlik protokolü’ imzalandı. Protokolle, Bursalıların buluşma noktası olan Kocayayla başta olmak üzere yapılacak yatırımlarla, göçün önlenmesi ve bölgesel kalkınma hedefleniyor.

Balkanların yanı sıra doğu illeriyle yaptığı kardeşlik ilişkileriyle Türkiye’nin geri kalmış tüm noktalarında kalıcı eserler bırakmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, dağ yöresi olarak bilinen ilçelerden Keles Belediyesi ile de kardeşlik protokolü imzaladı. Büyükşehir imkanlarıyla bölgenin yeniden şekillenmesini hedefleyen protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Keles Belediye Başkanı Mustafa Bektaş arasında imzalandı.

“Her noktaya ulaşmayı hedefliyoruz”
Büyükşehir Belediyesi olarak merkeze bağlı 7 ilçede tam bir yatırım hamlesi başlattıklarının altını çizen Başkan Altepe, diğer ilçelerin acil çözüm bekleyen sorunlarına da el atmaya çalıştıklarını söyledi. Dağ yöresi ilçelerinde Keles’e de bugüne kadar bir takım destekler verdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, “Bu kardeşlik protokolüyle artık bölgeye daha fazla ilgi gösterebileceğiz. Kocayayla zaten tüm Bursalıların buluşma noktası. Başta bu bölge olmak üzere ilçede göçün önlenmesi ve ekonomik kalkınmanın sağlanması noktasında gerekli yatırımları başlatacağız. Bu dönem en büyük amacımız ulaşabildiğimiz her noktaya hizmet götürmek” dedi.

“Büyükşehir her zaman yanımızda oldu”
Büyükşehir Belediyesi özellikle bu dönemde Keles ile yakın ilişkiler içinde olduğunu dile getiren Keles Belediye Başkanı Mustafa Bektaş da, ilçelerine gösterdiği ilgi nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Bursa’ya en fazla göç veren ilçelerin başında Keles’in geldiğini hatırlatan Başkan Bektaş, “Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçireceğimiz projelerle göçün önüne geçmeyi hedefliyor. Bu kardeşlik protokolü ile ilçemizin kaderinin değişeceğine inanıyorum” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 12.11.2010 | Okunma sayısı:6038

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu