Haberler

Font Boyutu

Keles´e ürün toplama merkezi

28 EKİM 2015

BASIN BÜLTENİ

KELES’E ÜRÜN TOPLAMA MERKEZİ

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KELES’İN KIRANIŞIKLAR KÖYÜ’NDE İNŞA EDİLEN VE TÜM CİVAR KÖYLERE HİZMET VERMESİ BEKLENEN ÜRÜN TOPLAMA MERKEZİ, YAKLAŞIK 1 AY SONRA HİZMETE GİRİYOR.

-          KELES BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TEKE İLE BİRLİKTE MERKEZDE İNCELEMELERDE BULUNAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TARIMA YÖNELİK ÖRNEK TESİSLER ARASINDA GÖSTERİLEBİLECEK ÜRÜN TOPLAMA MERKEZİYLE ÜRETİCİNİN ÜRÜNÜNÜN DEĞERLENEREK PAZARINI BULACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından Keles’in Kıranışıklar Köyü’nde inşa edilen ve tüm civar köylere hizmet vermesi beklenen ürün toplama merkezi, yaklaşık 1 ay sonra hizmete giriyor. Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ile birlikte merkezde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarıma yönelik örnek tesisler arasında gösterilebilecek ürün toplama merkeziyle üreticinin ürününün değerlenerek pazarını bulacağını söyledi.

Başkan Altepe, ilçe belediyeleriyle birlikte üreticinin desteklenmesine, göç veren bölgelerdeki göçün önüne geçilebilmesine yönelik faaliyetleri sürdürdüklerini ifade etti. Özellikle dağ bölgelerindeki üretimin daha nitelikli hale gelerek mülk sahibi ailelerin kazançlarının artmasını istediklerini belirten Başkan Altepe, bu yöndeki yatırımlara devam ettiklerini belirtti. Keles’in Kıranışıklar Köyü’nde yaptırılan ve 800 metrekarelik alana sahip olan ürün toplama merkezinin de bunlardan biri olduğunu ve yaklaşık 1 ay sonra hizmete gireceğini kaydeden Başkan Altepe, “Çevre düzenlemeleri ve asfalt çalışmalarıyla birlikte burası, başta çilek, kiraz ve ahududu gibi ürünlerin toplanacağı güzel bir merkez olacak” dedi. Üretilen ürünlerin toplanmasında ve pazarlanmasında bölgenin can damarını teşkil edecek merkezin Keles ve civarındaki tüm köylere hizmet edeceğini söyleyen Başkan Altepe, “İnşallah köylünün ürünü burada değerlenmiş olacak. Nitelikli bir şekilde pazarlara verilecek. Bereket de artmış olacak” diye konuştu.

Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ise, Uzunöz, Kemaliye, Alpagut ve civar köyler için Kıranışıklar’da Pazar oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Teke, “Çevresiyle birlikte mükemmel bir tesis olacak. Gösterdiği hassasiyet nedeniyle Recep Altepe başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.  

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 28.10.2015 | Okunma sayısı:2923

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu