Haberler

KAYAPA VE HASANAĞA’DA İÇME SUYUNA BÜYÜK YATIRIM

Font Boyutu

 8 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

KAYAPA VE HASANAĞA’DA İÇME SUYUNA BÜYÜK YATIRIM
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN YAKLAŞIK 4,6 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA ŞEHİR ŞEBEKESİNE BAĞLANAN KAYAPA VE HASANAĞA’DA BUNDAN SONRA İÇME SUYU SIKINTISI YAŞANMAYACAK.
- BAŞKAN ALTEPE, KAYAPA VE HASANAĞA’YA KURULAN İÇME SUYU POMPA İSTASYONLARI İLE BÖLGENİN SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞTUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA – Büyükşehir sınırlarına sonradan bağlanan ilçe, belde ve köylerde altyapı yatırımlarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, Hasanağa ve Kayapa bölgesinin sağlıklı içme suyuna kavuşması için bölgeye 4,6 milyon TL’lik yatırım yaptı. Kurulan pompa istasyonlarıyla Hasanağa ve Kayapa şehir şebekesine bağlanırken, bölgede artık içme suyu sorunu yaşanmayacak.

Büyükşehir sınırlarının genişlemesiyle birlikte özellikle ilçe, belde ve köylerdeki altyapı yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Kayapa ve Hasanağa’da yaşanan içme suyu sorununu da ortadan kaldırıldı. BUSKİ tarafından bölgenin gelecekteki nüfus potansiyeli de göz önüne alınarak yaptırılan içme suyu pompa istasyonları devreye alındı. Su depoları, isale hatları ve pompa istasyonlarıyla her iki bölgeye yapılan toplam 4,6 milyon TL’lik yatırımla şehir şebekesine bağlanan Hasanağa ve Kayapa’dan bundan sonra içme suyu sorunu yaşanmayacak.

Şehir şebekesi genişliyor
Devreye alınan pompa istasyonlarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, istasyonların kapasitesi hakkında BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’dan bilgiler aldı. Bursa’nın ilçeleriyle birlikte bir bütün olarak sağlıklı bir kent olması için alt yapı yatırımlarının da hızla sürdüğünü dile getiren Başkan Altepe, “Hasanağa ve Kayapa bugüne kadar kendi kaynaklarından içme suyunu temin ediyordu. Bu nedenle de yağışlı havalarda suyun bulanıklaşması, kurak havalarda da kaynakların yetersiz kalması gibi sorunlar yaşanıyordu. Bölge halkının daha sağlıklı içme suyuna kavuşması için Kayapa’ya 2,6 milyon TL ve Hasanağa’ya da yaklaşık 2 milyon TL’lik yatırım yaptım. Artık kaynakların yetersiz olduğu veya yağışlardan sonra bulanıklaşma meydana geldiğinde hemen şehir şebekesi devreye girecek” diye konuştu.
Kayapa ve Hasanağa’da 15’er bin kişilik nüfusa yetecek kapasitede planlanan pompa istasyonları sayesinde bundan sonra bölgede içme suyu konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacak.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 08.07.2011 | Okunma sayısı:6640

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu