Haberler

Kayak için kar beklemeye son

Font Boyutu

21 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

KAYAK İÇİN KAR BEKLEMEYE SON
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ATATÜRK KENT ORMANI’NA YAPILACAK SUNİ KAYAK PİSTİ İLE KAYAK SPORU ARTIK MEVSİMLERDEN BAĞIMSIZ HALE GELİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YAPMAYI PLANLADIKLARI TESİSİN HOLLANDA’DAKİ BENZERİNDE İNCELEMELERDE BULUNURKEN, AÇIK SUNİ PİSTLERİN YANI SIRA KAR KAYAĞI YAPILAN KAPALI TESİSLERİ DE GEZDİ.
- BURSA’YI SPORDA MARKA KENT HALİNE GETİRMEK AMACIYLA ÇALIŞMALARIN ARALIKSIZ SÜRDÜĞÜNÜ BELİRTEN BAŞKAN ALTEPE, MARKA SPOR TESİSLERİNİ KENTE KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kent Ormanı’na yapılacak suni kayak pisti ile kayak sporu artık mevsimlerden bağımsız hale geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yapmayı planladıkları tesisin Hollanda’daki benzerinde incelemelerde bulunurken, açık suni pistlerin yanı sıra kar kayağı yapılan kapalı tesisleri de gezdi. Bursa’yı sporda marka kent haline getirmek amacıyla çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten Başkan Altepe, marka spor tesislerini kente kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Stadyumu’nun yanı sıra eğitim kurumlarına spor salonları, amatör kulüplere sahalar, semtlere yüzme havuzları ve branşlara özel spor tesislerini Bursa’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de kayak sporunu kardan bağımsız hale getirecek tesisleri hayata geçirmek için çalışmalara hız verdi. Nilüfer’deki Atatürk Kent Ormanı’na yapılması planlanan suni kayak pisti Bursalılara 12 ay boyunca kayak keyfi yaşatmayı amaçlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu alanda öne çıkan Hollanda’daki suni kayak pistlerinde incelemelerde bulundu. Hem açık havada kayak imkanı sunan suni pistleri gezen Başkan Altepe, bunun yanı sıra kar kayağı kapılan kapalı pistlerde de inceleme yaptı.

12 ay boyunca kayak
Uludağ ile Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Bursa’nın bu branşta bir adım daha öne geçmesi için tesisleşmeye önem verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, Bursa’nın sporda marka kent olması hedefiyle çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Atatürk Kent Ormanı’na yapmayı planladıkları suni kayak pisti ile ilgili planlama çalışmalarının tamamlandığını ve artık uygulamaya geçileceğini hatırlatan Başkan Altepe, “Yapacağımız tesislerle ilgili Hollanda’daki benzer tesislerde teknik incelemeler yaptık. Burası 10 bin metrekare alan üzerinde 6 pist bulunan marka tesislerden biri. Bu tesisin benzerini Atatürk Kent Ormanı’nda kısa zamanda yapmayı amaçlıyoruz. Bu tesislerde kayak sporunu öğrenecek olan sporcularımız artık lisanslı olarak Uludağ ve başka kayak pistlerinde de bu sporu rahatlıkla yapabilecek. Bunun yanında kapalı alanda kar üzerinde kayak imzanı sunan tesisleri de gezdik. Bu tür marka tesisleri başta Kent Ormanı olmak üzere kentin farklı noktalarında hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 21.04.2016 | Okunma sayısı:6239

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu