Haberler

KARDEŞLİK FOTOĞRAFLARLA CAN BULDU

Font Boyutu

9 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

KARDEŞLİK FOTOĞRAFLARLA CAN BULDU
- BURSA’NIN ALMANYA’DAKİ KARDEŞ ŞEHRİ DARMSTAD ARASINDA İMZALANAN KARDEŞLİK ANLAŞMASI BU YIL 40. YAŞINI KUTLUYOR.
- BURSA İLE DARMSTAD ARASINDAKİ KARDEŞLİĞİN 40. YILI SEBEBİYLE HAZIRLANAN FOTOĞRAF SERGİSİ, TAYYARE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE SERGİLENİYOR.

BURSA – Bursa ile Almanya’nın Darmstadt şehri arasındaki kardeşliğin 40. yılı nedeniyle hazırlanan fotoğraf sergisi, Tayyare Kültür Merkezi sanat galerilerinde izlenime açıldı.

Bursa ile Almanya’nın Darmstadt şehri arasındaki kardeşlik anlaşmasının 40. Yılı, Bursa’da özel programlarla kutlanıyor. 1960’lı yıllarda Bursa ve Darmstadt arasında Halit Cura’nın da katkılarıyla başlayan dostluk, 7 Temmuz 1971 yılında Bursa’da imzalanan kardeşlik protokolü ile resmiyet kazandı. Kültür, sanat ve sosyal alanlarda karşılıklı projelerle geliştirilen kardeşlik bağları her geçen gün daha da kuvvetleniyor. Bursa ve Darmstadt arasındaki dostluğun 40. yılı sebebiyle özel olarak hazırlanan fotoğraf sergisi, Tayyare Kültür Merkezi’nde beğeniye sunuldu.
‘25. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Festivali’ ve Bursa-Darmstad kardeşliğinin 40. yılı etkinlikleri için Bursa’ya gelen Darmstadt Belediyesi Başkanvekili Dr Molter Dierk, eşiyle birlikte Darmstadtlı fotoğraf sanatçıların eserlerinden oluşan serginin açılışına katıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ, BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ve eski fahri konsolos Halit Cura’nın da hazır bulunduğu açılış töreninde Dr Molter Dierk, Bursa’da açılan serginini kendilerini çok mutlu ettiğini, 40 yıldır devam eden kardeşlik ilişkilerinin her geçen gün iki ülke arasındaki dostluğu pekiştirdiğini söyledi. Başkanvekili Karadağ da Bursa ile Darmstadt arasındaki dostluğun Darmstadt şehrinin bulunduğu Hessen’in de Türkiye’deki kardeş vilayet tercihini Bursa’dan yana kullanmasına olanak sağladığını belirtti. Karadağ, Cura ve Dr. Dierk, serginin açılış kurdelesini kestikten sonra hep birlikte sergiyi gezerek, fotoğraflardaki Almanya’yı dikkatle inceledi.
Alman sanatçılar Gottfried Scheel Haefele ve Nikolaus Heisse’in ‘Kardeşliğin 40. Yılı’ konulu sergisinde Almanya’dan çektikleri fotoğraflar sergileniyor. Sergi, 12 Temmuz Salı gününe kadar görülebilir.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 09.07.2011 | Okunma sayısı:5307

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu