Haberler

Kardeş şehirlere tiyatro morali

Font Boyutu

15 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

Kardeş şehirlere tiyatro morali
- Bursa’nın kardeş kentlerinden gelecek olan çocuklar, 20 Ekim Pazartesi günü başlayacak olan ‘19. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’ne de katılacak.

BURSA – Bursa’nın kardeş kentlerinden gelecek olan çocuklar, 20 Ekim Pazartesi günü başlayacak olan ‘19. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’ne de katılacak.

Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı’na bağlı Protokol ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü, Bursa’nın kardeş şehirlerinden gelecek konuklarını 21 – 25 Ekim tarihleri arasında Bursa’da ağırlayacak. ‘Kardeş Şehir’ ilişkilerinin güçlendirilmesini ve diğer kentlerden gelecek konuklara Bursa’nın daha yakından tanıtılmasını amaçlayan programa, Bursa’nın Türkiye’deki 14 kardeş kentinden, maddi durumu iyi olmayan çocuklar katılacak. Van, Bayburt, Kars, Denizli, Bitlis, Muş, Mardin, Amasya, Ardahan, Antakya, Kütahya, Niğde, Bilecik ve Rize’den gelecek olan çocuklar, aynı tarihlerde düzenlenen ‘19. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’ne de katılacak. Her şehirden 10 çocuk yanlarında şehirlerin belediyelerinden 2 yetkili eşliğinde gelecekleri Bursa’da tarihi ve kültürel değerleri gezerek kentin güzelliklerini yerinde görecekler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 15.10.2014 | Okunma sayısı:1463

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir