Haberler

Karagöz’den Türk Sineması’na vefa

Font Boyutu

17 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

Karagöz’den Türk Sineması’na vefa
- Karagöz Sinema Atölyesi, Türk Sineması’nın 100. yılında muhteşem bir galaya ev sahipliği yapıyor.
- 21 Aralık Pazar günü saat 19.30’da Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan galada, ‘Türk Film Afişleri’ sergisi açılacak, Karagöz Sinema Atölyesi 3. dönem kursiyerlerinin filmleri gösterilecek ve ünlü sanatçı Belkıs Özener konser verecek.

BURSA – Karagöz Sinema Atölyesi, Türk Sineması’nın 100. yılı nedeniyle usta sanatçıların katılımıyla coşkulu bir galaya ev sahipliği yapacak. Program, 21 Aralık Pazar günü saat 19.30’da Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, 2012 yılından bu yana sinemaya gönül verenleri bir araya getiren Karagöz Sinema Atölyesi, yeni dönem öncesinde muhteşem bir galaya imza atacak. Türk Sineması’nın 100. yılında, usta sanatçıların katılımıyla coşkulu bir galayı gerçekleştirecek olan Karagöz Sinema Atölyesi, 21 Aralık Pazar günü saat 19.30’da Tayyare Kültür Merkezi’nde sinemaseverleri bir araya getirecek. Galada, Türk Sineması’nın 100. yılı nedeniyle hazırlanan ‘Türk Film Afişleri’ sergisinin açılışı yapılacak ve Karagöz Sinema Atölyesi 3. dönem kursiyerlerinin filmleri izlenecek. Gala, Yeşilçam film müziklerinin unutulmaz sesi ünlü sanatçı Belkıs Özener’in Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Bölümü ile birlikte vereceği muhteşem konseri ile sona erecek. Sinemanın ünlü isimleri Eşref Kolçak, Yusuf Sezgin, Selda Alkor, Yılmaz Köksal, Selma Güneri, Yavuz Karakaş, Yusuf Atala, Melih Çardak, Ali Yaylı, Ali Tutal, Muhlis Asan, Aydın Ayman, Cankat Ergin, Metin Devrim, Muharrem Özabat ve Kadir Özübek de geceye katılacak. Bu yıl 4. dönem eğitimlerine Ocak ayında başlayacak olan Karagöz Sinema Atölyesi’nin yeni dönemi için kayıtlar ise 25 Aralık Perşembe günü sona erecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.12.2014 | Okunma sayısı:1829

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir