Haberler

KARAGÖZ ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Karagöz Halk Dansları Topluluğu, yeni dönemde halk danslarına ilgi duyan gençleri bekliyor.

Bursa’yı ve Türkiye’yi gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında başarıyla temsil eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Karagöz Halk Dansları Topluluğu, ekim ayının üçüncü haftasında yeni eğitim ve öğrenim dönemine start verecek. 17 Ekim Cumartesi günü çalışmalarına başlayacak olan topluluğa katılmak isteyen, yaşları 16 ile 25 arasında değişen gençler, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu idaresine veya ( 0 224 ) 234 49 12 numaralı telefona başvurabilecekler.

Zengin repertuar

Bursa’nın gölge oyunu kahramanlarından Karagöz’den adını alan Karagöz Halk Dansları Topluluğu, 1988 yılında Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) bünyesinde kuruldu. Topluluk, Türkiye’nin etnik ve folklorik zenginliği ile dans kültürünü çağdaş sahneleme olanaklarından yararlanarak sunmayı ve bu yolla kent kültürü ile hemşerilik bilincinin gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor. Grubun repertuarında ise Bursa, Aydın, Bartın, Fethiye, Silivri, Eskişehir, Iğdır, Adıyaman, Akçaabat, Karadeniz, Artvin, Hakkari, Tokat, Kırklareli gibi Türkiye’nin farklı yörelerinden derlenen halk dansları ile kılıç kalkan, çiftetelli, semah, davul şov, Anadolu Güzellemesi (Potpuri), Roman ve Aşuk ile Maşuk gibi oyunlar yer alıyor.

Tarih: 17.09.2009 | Okunma sayısı:8085

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir