Haberler

Karadağ Bursa’yı tanıttı

Font Boyutu

16 OCAK 2015

BASIN BÜLTENİ

Karadağ Bursa’yı tanıttı
- Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Manisa’nın Yunus Emre İlçesi’nden gelen yerel yöneticiler ile Arnavutluk, Kosova ve Makedonya’dan gelen ilahiyatçılara Bursa’yı tanıttı.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Manisa’nın Yunus Emre İlçesi’nden gelen belediyecilerle Arnavutluk, Kosova ve Makedonya’dan gelen ilahiyatçılara Bursa’yı tanıttı.

Manisa’dan Bursa’ya gelen Yunus Emre Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, meclis üyeleri, muhtarlar ve Yunus Emre Kent Konseyi üyeleri ile Arnavutluk, Kosova ve Makedonya’dan gelen ilahiyatçılar, Bursa’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı da ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ile Heykel’deki Tarihi Belediye Binası Meclis Salonu’nda görüşen Manisa heyeti, Bursa’daki Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını izlediklerini ve kenti yakından tanıyıp, şehrin değerlerini yerinde görebilmenin sevincini yaşadıklarını ifade etti. Yunus Emre Belediyesi Başkan Yardımcısı Şiyak, Başkanvekili Karadağ’a Manisa’ya özgü hediyeler verdi ve Manisa’ya davet etti.
Bursa’yı ziyaret eden bir başka heyet ise İstanbul’daki Hikmet Vakfı’nın başlattığı projeyle Arnavutluk, Kosova ve Makedonya’da eğitimlerini sürdüren ilahiyat öğrencileriydi. Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle bir araya gelen heyet, kentin tarihi ve turistik güzelliklerini de yerinde görme fırsatı buldu. İlahiyatçılar, Kendilerine Bursa’yı tanıma şansı veren ve örnek ev sahipliğine imza atan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Manisalı konuklarıyla Balkanlardan gelen ilahiyatçılara Bursa hakkında bilgiler verdi, Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan hizmetler hakkında sorulan soruları cevaplandırdı.
Bursa’nın tarihi, turistik değerlerini ve doğal güzelliklerini de konuklarına aktaran Karadağ, Bursa’nın hizmette sınır tanımadığını ifade ederek, Balkanların da en büyük dostunun yine Türkiye ve Bursa olduğunu belirtti. Karadağ, ziyaretlerin sonunda konuklarına Bursa’ya özgü el yapımı bıçak ve Büyükşehir Belediyesi adına hediyeler verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 16.01.2015 | Okunma sayısı:2400

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir