Haberler

Karacabey’de asfalt seferberliği

Font Boyutu

 23 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

KARACABEY’DE ASFALT SEFERBERLİĞİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İLÇELERDEKİ BOZUK YOLLARIN DÜZENLENEREK ASFALTLANMASI ÇALIŞMALARINA KARACABEY’DE DE START VERDİ.
- İZNİK, YENİŞEHİR VE MUSTAFAKEMALPAŞA’DAN SONRA KARACABEY’DE DE İLÇE MERKEZİNİ SAHİLE BAĞLAYAN KARA YOLUNDAKİ ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINI BAŞLATAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA VE İLÇELERİNDE ANA VE ARA ARTERLERİN YANI SIRA KÖY YOLLARINA KADAR DÜZENLENMEDİK ALAN BIRAKMAYACAKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki bozuk yolların düzenlenerek asfaltlanması çalışmalarına Karacabey’de de start verdi. İznik, Yenişehir ve Mustafakemalpaşa’dan sonra Karacabey’de de ilçe merkezini sahile bağlayan kara yolundaki asfaltlama çalışmalarını başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa ve ilçelerinde ana ve ara arterlerin yanı sıra köy yollarına kadar düzenlenmedik alan bırakmayacaklarını söyledi.

İznik’ten Karacabey’e
Bütünşehir uygulamasından aldıkları güçle ilçelerde yatırım atağına geçen Büyükşehir Belediyesi, bozuk yolların düzenlenerek asfaltlanması çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçelerdeki asfaltlama çalışmalarını ilk olarak İznik’te başlatan Büyükşehir Belediyesi, sırasıyla Yenişehir ve Mustafakemalpaşa’da da çalışmalarını sürdürdü. Son olarak Karacabey’de ilçe merkezini sahil bandına bağlayan Boğazköy kara yolunun asfaltlama çalışmaları, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katılımıyla başlatıldı.

Hummalı çalışma
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da mevcut yolların düzenlenmesi ve yeni yolların açılması çalışmalarının en önemli kalemi oluşturduğunu söyledi. Tüm ilçelerde ve bölgelerde köy yolları dahil olmak üzere yoğun bir faaliyet başlattıklarını belirten Başkan Altepe, “Son olarak çalışmaları başlattığımız yol, Karacabey ilçemizi boğaz dediğimiz Bayramdere ve Yeniköy bölgelerine bağlayan, Karacabey’i dışarıdan geçen bir nevi çevre yolu olarak kullanılan ana yol. Bu yolumuzun asfaltlanarak daha işlevsel hale getirilmesi, özellikle Karacabey’den Yeniköy ve Bayramdere bölgelerine gidip gelecek araçların daha çok bu yolu kullanmasıyla Karacabey’in şehir merkezi de rahatlamış olacak” dedi.

Kısa sürede tamamlanacak
Karacabey’den sahil bandına giden yolun şehir içi trafiğin rahatlatılması anlamında önemli bir arter olduğunu dile getiren Başkan Altepe, burada başlayan asfalt çalışmalarını en kısa sürede bitireceklerini ifade etti. Asfaltlama çalışmaları süren yolun çok kısa bir süre içerisinde hizmete alınacağını vurgulayan Başkan Altepe, “İnşallah tüm eksiklikler tamamlanacak ve Karacabey’in her alanda gelişmesi, ulaşılabilir bir kent olması yolundaki çalışmalarımızı devam ettirmiş olacağız. Vermiş olduğu desteklerden dolayı Karacabey Belediyemize ve emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Başkan Altepe’ye teşekkür
Başkan Altepe’yle birlikte asfaltlama çalışmalarına katılan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, Karacabey Boğazköy-Bayramdere kara yolunun ağır tonajlı araçlar ile traktörlerin şehir içi trafiği kullanmasının önüne geçeceğini vurguladı. Ağır tonajlı araçlar ile traktörlerin sahil bandına geçmek için halen ilçe merkezini kullandığını, Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlama çalışmaları başlatılan kara yolunun hizmete alınmasıyla bu trafiğin şehir dışına kayacağını ifade eden Özkan, “Dolayısıyla sehir içi trafik yoğunluğunu önemli oranda azaltacak bir çalışma. Vermiş oldukları destek ve ilçemiz problemlerine karşı gösterdiği hassasiyet nedeniyle, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.09.2014 | Okunma sayısı:4652

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu