Haberler

Karacabey Kurşunlu’ya sorunsuz ulaşım

Font Boyutu

30 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

KARACABEY KURŞUNLU’YA SORUNSUZ ULAŞIM
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KARACABEY’İN YENİKÖY – KURŞUNLU ARASINDAKİ YOLUN GENİŞLİĞİ 5 METREDEN 10 METREYE ÇIKARILIRKEN, YAPILACAK SICAK ASFALT KAPLAMA İLE KURŞUNLU’YA ULAŞIM SORUNU DA TAMAMEN TARİHE KARIŞACAK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, 8 KİLOMETRELİK YOLA YAKLAŞIK 4 MİLYON TL YATIRIM YAPACAKLARINI BELİRTEREK, BUGÜNE KADAR KARACABEY’E YAPILAN ULAŞIM YATIRIMLARININ DA 32 MİLYON TL’Yİ AŞTIĞINI SÖYLEDİ.
- KARACABEY BELEDİYE BAŞKANI ALİ ÖZKAN DA KURŞUNLU YOLUNDA KIŞIN KAR VE BUZLANMA, YAZIN İSE ARAÇ YOĞUNLUĞU YÜZÜNDEN SÜREKLİ SORUN YAŞANDIĞINI HATIRLATARAK, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YATIRIMIYLA ARTIK BU SORUNLARIN ORTADAN KALKACAĞINI VURGULADI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Karacabey’in Yeniköy – Kurşunlu arasındaki yolun genişliği 5 metreden 10 metreye çıkarılırken, yapılacak sıcak asfalt kaplama ile Kurşunlu’ya ulaşım sorunu da tamamen tarihe karışacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 8 kilometrelik yola yaklaşık 4 milyon TL yatırım yapacaklarını belirterek, bugüne kadar Karacabey’e yapılan ulaşım yatırımlarının da 32 milyon TL’yi aştığını söyledi. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da Kurşunlu yolunda kışın kar ve buzlanma, yazın ise araç yoğunluğu yüzünden sürekli sorun yaşandığını hatırlatarak, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımıyla artık bu sorunların ortadan kalkacağını vurguladı.

Bursa’da ulaşım sorununu en aza indirmek amacıyla raylı sistem, yeni yol ve yol genişletme, köprü ve kavşak düzenlemeleriyle yatırım bütçesinin yüzde 70’ine yakınını ulaşıma ayıran Büyükşehir Belediyesi, 10 yeni ilçedeki ulaşım yatırımlarını da hız kesmeden sürdürüyor. Karacabey ilçesinin sahil kesiminde olan Kurşunlu Mahallesi’ne ulaşımın sağlandığı 5 metre genişliğindeki yolun kışın kar ve buzlanma yazın ise trafik yoğunluğu yüzünden ihtiyaçları karşılamaması üzerine devreye Büyükşehir Belediyesi girdi. Yaklaşık 8 kilometre uzunluğundaki yolun genişliği 5 metreden 10 metreye çıkarılırken, genişletme çalışmaları tamamlandıktan sonra yol sıcak asfaltla kaplanacak.

32 milyonluk yol yatırımı
Karacabey Kurşunlu yolunda devam eden yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu yatırımın yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olacağını ve bugüne kadar Karacabey ilçesindeki ulaşım yatırımlarının da 32 milyon TL’yi aştığını söyledi. Karacabey’in sahil beldesi olan Yeniköy ile Kurşunlu arasındaki yolun da en sıkıntılı bölgelerden olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Yol dar olması yüzünden sıkıntılar yaşanıyordu. Belediye ekiplerimiz çalışıyor ve yolun genişliğini 10 metreye çıkarıyoruz. Genişletme ve altyapı çalışmaları bittikten sonra 8 kilometrelik yolu sıcak asfaltla yapmayacağız. Özellikle Kurşunlu mahallesi halkının uzun yıllardır beklentisiydi. Kısa zamanda tamamlayıp, bu beklentide mutlu sona ulaşacağız. Şimdiden Kurşunlu ve Karacabey’e hayırlı olsun” dedi.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da yolun dar olması nedeniyle kışın kar ve buzlanma yüzünden yazın da yoğun trafikten sıkıntılar yaşandığını hatırlattı. Büyükşehir Belediyesi’nin devreye girmesiyle bu sorunların artık yaşanmayacağını kaydeden Özkan, bölgeye yaptıkları yatırımlar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 30.09.2017 | Okunma sayısı:3428

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu