Haberler

Kaplıkaya köprüsü ulaşıma açıldı

Font Boyutu

29 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

KAPLIKAYA KÖPRÜSÜ ULAŞIMA AÇILDI
- ANKARA İZMİR YOLUNUN GÜNEYİNDE ALTERNATİF BİR GÜZERGAH OLUŞTURMAK AMACIYLA ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SİTELER VE BAĞLARALTI MAHALLELERİNİ BİRBİRİNE BAĞLAYAN KAPLIKAYA KÖPRÜSÜNÜN TAMAMLANAN TEK YÖNÜNÜ TRAFİĞE AÇARKEN, BAYRAM ÖNCESİ DİĞER YÖN DE ULAŞIMA AÇILACAK.
- DAHA ÖNCE HİZMETE AÇILAN DEĞİRMENÖNÜ - KARAPINAR KÖPRÜSÜ, AÇILIŞA HAZIRLANAN KAPLIKAYA KÖPRÜSÜ VE PROJE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN OTOSANSİT – DEĞİRMENÖNÜ ÖNÜ KÖPRÜSÜ İLE SİTELER MAHALLESİ KESTEL’E KADAR ALTERNATİF BİR GÜZERGAHLA BAĞLANMIŞ OLACAK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YILDIRIM İLÇESİNDE TRAFİĞE NEFES ALDIRACAK KAPLIKAYA KÖPRÜSÜNÜN BAYRAM ÖNCESİ TAMAMIYLA HİZMETE AÇILACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Ankara İzmir yolunun güneyinde alternatif bir güzergah oluşturmak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Siteler ve Bağlaraltı mahallelerini birbirine bağlayan Kaplıkaya Köprüsünün tamamlanan tek yönünü trafiğe açarken, bayram öncesi diğer yön de ulaşıma açılacak. Daha önce hizmete açılan Değirmenönü - Karapınar köprüsü, açılışa hazırlanan Kaplıkaya köprüsü ve proje çalışmaları devam eden Otosansit – Değirmenönü köprüsü ile Siteler Mahallesi Kestel’e kadar alternatif bir güzergahla bağlanmış olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım ilçesinde trafiğe nefes aldıracak Kaplıkaya köprüsünün bayram öncesi tamamıyla hizmete açılacağını söyledi.

Bursa’da ulaşım sorununu en aza irdirmek amacıyla raylı sistem, yeni yol ve yol genişletme, köprü ve kavşak düzenlemeleriyle yatırım bütçesinin yüzde 70’ine yakınını ulaşıma ayıran Büyükşehir Belediyesi, Ankara yoluna alternatif bir güzergah oluşturmak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında daha önce Deliçay üzerine yapılan 50 metre uzunluğundaki köprü ile Karapınar ve Değirmenönü Mahallelerini birbirine bağlayan Büyükşehir Belediyesi, Hacıvat Deresi üzerine yapılan Siteler – Bağlaraltı köprüsünü tamamladı. İki şerit gidiş, iki şerit geliş olarak yapılan köprünün çizgileri de çizilen tek yönü ulaşıma açılırken, diğer yön de bayram öncesinde ulaşıma açılacak. Bu iki proje ile yeni güzergahın Hacıvat ve Deliçay dereleri geçişleri sağlanırken, Balıklı Dere geçişini sağlayacak köprünün de proje çalışmaları devam ediyor. Ankara yoluna alternatif güzergah üzerine yapılacak üçüncü köprü olan ve Değirmenönü Mahallesi ile Otosansit’i birbirine bağlayacak köprünün de yapılmasıyla Siteler Mahallesi ile Kestel birbirine bağlanmış olacak.
Yıldırım’a nefes aldıracak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Fehmi Ökten ile birlikte yapımı tamamlanan şeridi ulaşıma açtı. Doğu – Batı istikametinde açılacak alternatif bir güzergah ile Ankara Yolu’nu rahatlatmak istediklerini dile getiren Başkan Altepe, Karapınar ve Değirmenönü Mahallelerini bağlayan Deliçay üzerindeki köprüyü hizmete açtıklarını, Hacivat deresi üzerine yapılan Siteler – Bağlaraltı Köprüsü’nün de bayram öncesi tamamıyla ulaşıma açılacağını kaydetti. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlarla yıllardır konuşulan projelerin bir bir hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Altepe, “Bu yol Yıldırım ilçemizin ulaşımına nefes aldıracak önemli bir alternatif. Yapacağımız Değirmenönü - Otosansit Köprüsü ile Siteler’den Kestel’e kadar uzanan yeni bir alternatif yol oluşacak. Kent içi ulaşımda önemli bir sorunu daha aşmış olacağız. Bu köprü 2 şerit gidiş, 2 şerit dönüş olarak yapıldı. Asfalt ve çizgi çalışmaları tamamlandı. Diğer yönde de son hazırlıklar yapılıyor, bayram arifesinde orayı da açacağız. Uzun yıllardır beklenen proje 7 milyon liraya mal oldu. Yıldırım ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 29.08.2017 | Okunma sayısı:2082

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu