Haberler

KAPAKLAR UMUT OLUYOR

Font Boyutu

13 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

KAPAKLAR UMUT OLUYOR
- BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ TARAFINDAN BAŞLATILAN “ALTIN KAPAK SANDALYE’YE” PROJESİ’NE ÖĞRENCİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde başarılı çalışmalara imza atan Engelliler Meclisi tarafından başlatılan “Altın Kapak Sandalye’ye” projesine Bursalı öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Melike Pınar ve Setbaşı İlköğretim Okulu öğrencileri topladıkları kilolarca plastik kapaklarla anlamlı kampanyaya destek verdiler. Topladıkları kapakları Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi’ne getiren öğrenciler kampanyaya olan desteklerinin devam edeceklerini dile getirdiler.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, engelli vatandaşlara alınacak tekerlekli sandalye için gelir sağlamak amacıyla, “Altın Kapak Sandalye’ye” projesini başlattıklarını söyledi. Toplumun her kesiminden projeye ilgi olduğunu vurgulayan Sönmez, “Okullara, alışveriş merkezlerine kısacası kamuya açık her yere proje kapsamında kapak toplamak için özel yaptırdığımız kutuları yerleştiriyoruz. Ellinizde biriken kapakları ofislerimize getirmekle beraber yerleştirdiğimiz kutulara da atabilirsiniz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 13.05.2011 | Okunma sayısı:4446

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir