Haberler

KAPAKLAR UMUT OLUYOR

Font Boyutu

05 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

KAPAKLAR UMUT OLUYOR
- BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ TARAFINDAN BAŞLATILAN “ALTIN KAPAK SANDALYEYE PROJESİ’NE KORUSU FİRMASI 1 MİLYON KAPAK BAĞIŞINDA BULUNARAK DESTEK VERDİ

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından engellilere akülü sandalye almak amacıyla düzenlenen “Altın Kapak Sandalyeye” kampanyasına Bursa’nın yerli sermayesi Korusu firması 1 milyon kapakla destek oldu.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin ve Engelliler Meclisi üyeleri, engelli vatandaşlara akülü sandalye alınması amacıyla başlatılan ‘Altın Kapak Sandalye’ye’ kampanyasına 1 milyon adet kapak bağışında bulunarak destek olan Korusu AŞ’nin Hamamlıkızık’taki tesislerini ziyaret etti.

Bursa ve Türkiye için örnek olabilecek kampanyalardan bir tanesini başlattıklarını söyleyen Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, “Türkiye’nin en güçlü, en üretken kent konseyi Bursa Kent Konseyi bünyesindeki Engelliler Meclisimiz, tüm prosedürleri tamamlayarak plastik kapakların çöpe gitmesini engellemek ve bunların yeniden değerlendirilerek gelir elde etmeyi hedefledi. Elde edilen gelirle de 100 tane akülü engelli arabası alınması düşünüldü. Engelliler Meclisimiz önemli çalışmalar yapmaya devam ediyor. Sosyal hayata önemli katkılar sağlıyor. Engellilere yapılacak olan her türlü kampanyaya Bursa Büyükşehir’in desteklediği Bursa Kent Konseyi olarak yardımcı olmaya hazırız. Kentimizin yerli firması olan Korusu yöneticilerine de teşekkür ediyoruz. Bizlere kendilerinin de değerlendirme imkanı olan 1 milyon adet kapağı bağışladı’ dedi.

Kampanyaya bağışta bulunan Bursa’nın yerli sermayesi Korusu firmasına, kapakların toplanmasını ve maddi olarak değerlendirilmesini sağlayan Çekmişoğlu firmasına ve destek veren diğer kurumlara teşekkür eden Başkan Pala, “İnşallah 100 akülü araç hedefine ulaşacağız. Bursalıları, tüm resmi prosedürü tamamlanmış bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum” diye konuştu

Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Bursa Kent Konseyi olarak çok ortaklı çalışma örneğini bu projeyle gösterdiklerini ifade etti. Başlatılan kampanyaya başta Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyemiz destek vermektedir. Özel sektör anlamında ise Çekmişoğlu Atık Geri Kazanım firması işbirliği yaparak katkı sunmuştur. Türkiye’nin birçok yerinde kapak kampanyası yapıldı ancak özel sektörü, kamuyu ve sivil toplumu örgütlerini işin içine katarak bir kampanya modeli Bursa’da ilk kez yapılmaktadır. Kampanyaya 1 milyon kapakla destek veren Korusu firmasına da teşekkür ediyorum” dedi.

Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ise, engelsiz bir Bursa amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Bu kapsamda engelliler için 100 tane akülü araba kampanyası başlattıklarını söyleyen Sönmez, “Bu kampanya ile hem yardımseverliği artırmak, hem de çevreye zararlı olan plastik kapakları geri dönüşüme kazandırmak istedik. Kampanyamıza destek veren Bursa Büyükşehir Belediyemize, Bursa Kent Konseyimize ve Korusu firmasına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Korusu AŞ firması Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cakalıoğlu, Bursa Kent Konseyi’nin düzenlediği kampanyaya Korusu olarak destek vermekten mutluluk duyduklarını anlattı. Önemli bir projeyi yürüten Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin ve destek veren tüm kurumları tebrik eden Cakalıoğu, kendilerinin de 1 milyon adet kapakla kampanyaya destek verdiklerini dile getirdi.

Çekmişoğlu Atık Geri Kazanım firması sahibi Adil Bayraktar ise, güzel kampanyaya destek olmayı amaçladıklarını, sonuna kadar da destek vereceklerini kaydetti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 05.05.2011 | Okunma sayısı:7222

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu