Haberler

Kandil coşkusu camileri doldurdu

Font Boyutu

29 KASIM 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

KANDİL COŞKUSU CAMİLERİ DOLDURDU

  • ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLEN HAZRETİ MUHAMMED’İN DÜNYAYA GELİŞİNİN YILDÖNÜMÜ OLAN MEVLİT KANDİLİ’NDE BURSALILAR ÖZELLİKLE SELATİN CAMİLERİNE AKIN EDERKEN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ DA KANDİL COŞKUSUNU ULU CAMİ’DE VATANDAŞLARLA BİRLİKTE YAŞADI.
  • BAŞKAN AKTAŞ, KANDİL PROGRAMININ ARDINDAN VATANDAŞLARA LOKUM VE SICAK SÜT İKRAM ETTİ.

 

BURSA – Alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümü olan Mevlit Kandili’nde Bursalılar özellikle selatin camilerine akın ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da kandil coşkusunu Ulu Cami’de vatandaşlarla birlikte yaşadı. Başkan Aktaş, kandil programının ardından vatandaşlara lokum ve sıcak süt ikram etti.

 

Bursalılar Mevlit Kandili nedeniyle Ulu Cami, Emirsultan, Yeşil, Yıldırım Beyazıt başta olmak üzere kentteki selatin camilerine adeta akın etti. Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümü tüm yurtta ve İslam aleminde olduğu gibi Bursa’da da birlik, beraberlik, coşku ve heyecan içinde kutlandı. Camilere akın eden Bursalıları böylesi önemli bir gecede Büyükşehir Belediyesi de yalnız bırakmadı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Ulu Cami başta olmak üzere 7 selatin camisinde mevlit programının ardından lokum ve sıcak süt ikramı yapıldı.

 

Aktaş, vatandaşlarla buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da bu kutlu geceyi Ulu Cami’de vatandaşlarla birlikte geçirdi. Başkan Aktaş, mevlit programının ardından cami dışında sohbet edip, kandillerini kutladığı vatandaşlara lokum ve sıcak süt ikram etti. Her mevlit kandilinde olduğu gibi bu kandilde de Bursa’da büyük bir coşkunun hakim olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Sadece Bursa’mızda değil, ülkemizde ve tüm İslam aleminde bu coşku var. Tüm hemşerimizin kandilini tebrik ediyorum. Cenabı Hak’tan hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah, dökülen kanın, gözyaşının bitmesine sebep olur. Tabi her mevlit kandilinde olduğu gibi yine camilerimiz dolu dolu. Ulu Cami’miz de gerek Bursa’dan, gerek dışından gelenlerle doldu taştı. Cemaatimizle kucaklaştık, kandilleştik. Kandil sonrasında sıcak süt ve lokum ikramında bulunduk. Özellikle süt ikramında bulunduk çünkü yeni nesil çok fazla süt içmiyor. Süt aslında çok faydalı bir içecek. Buna da dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak için sıcak süt ikram ettik. Ben bu vesile ile tüm halkımızın kandilini tebrik ediyorum” dedi.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.11.2017 | Okunma sayısı:1913

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu