Haberler

KAMPÜS TRAFİĞİ BÜYÜKŞEHİR’LE RAHATLAYACAK

Font Boyutu

25 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

KAMPÜS TRAFİĞİ BÜYÜKŞEHİR’LE RAHATLAYACAK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ÇEVRESİNDE YAŞANAN TRAFİK SIKIŞIKLIĞINI KAMPÜS İÇİNE YAPILAN ALTERNATİF GÜZERGAHLA ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR.
- BAŞKAN ALTEPE, YAKLAŞIK 45 BİN NÜFUSU BÜNYESİNDE BARINDIRAN ÜNİVERSİTESİNİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA HER ZAMAN İŞBİRLİĞİNE HAZIR OLDUKLARINI SÖYLEDİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYSİ İLE UYUM İÇİNDE ÇALIŞTIKLARINI BELİRTEN ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. METE CENGİZ, DESTEKLERİ NEDENİYLE BAŞKAN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 45 bin öğrencinin eğitim görmesinin yanında Tıp Fakültesi Hastanesi nedeniyle her gün yüzlerce vatandaşın giriş çıkış yaptığı Görükle Kampüsü’ndeki trafik karmaşasını, Tıp Fakültesi arkasına yapılan alternatif güzergahla çözüme kavuşturuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’ne rahat ve konforlu ulaşımın sağlanması amacıyla raylı sistem çalışmalarına hız verirken, diğer taraftan da kampüs alanı içinde alternatif güzergahlar oluşturuyor. Tıp Fakültesi Hastanesi nedeniyle her gün yüzlerce vatandaşın giriş çıkış yaptığı kampüs içinde yaşanan trafik karmaşasının çözümü için hastanenin arka tarafına 250 metre uzunluğunda bölünmüş yoldan oluşan alternatif bir güzergah oluşturuldu. Çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiği yol sayesinde, Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gelen araçlar, kampüs içindeki üst yoldan doğrudan hastaneye ulaşabilecek. Bu sayede rektörlük binasının çevresindeki trafik yoğunluğu da azaltışmış olacak.

“Üniversiteye hizmetlerimiz sürecek”
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mete Cengiz ile birlikte kampüs içine yapılan yolda incelemelerde bulunan Başkan Recep Altepe, çalışmalar hakkında Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten’den bilgiler aldı. Bursa’daki tüm kamu kurumları ve belediyeler ile koordineli bir çalışma ortamı sağladıklarını dile getiren Başkan Altepe, üniversitenin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında da her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi. Yapılan yeni yol ile Tıp Fakültesi Hastanesi çevresindeki trafik yoğunluğunun azalacağını dile getiren Başkan Altepe, “Kampüs alanı içine yapacağımız yarı olimpik yüzme havuzuyla da bu bölgede hizmetlerimiz sürecek. Tüm eksiklikler giderilene kadar bölgedeki çalışmalarımız devam edecek” dedi.
Özellikle Tıp Fakültesi Hastanesi çevresinde trafik sıkışıklığının önemli bir sorun olduğunu dile getiren Rektör Prof.Dr. Mete Cengiz, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan bu yol ile kampüs trafiği rahatlayacak. Üniversitemize gösterdikleri ilgi nedeniyle Başkanımız Recep Altepe ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 25.10.2010 | Okunma sayısı:6620

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu