Haberler

KAMP GENÇLERİN UFKUNU AÇIYOR

Font Boyutu

 11 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

KAMP GENÇLERİN UFKUNU AÇIYOR
KENT GÖNÜLLÜLERİ KAMPA GİRDİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN KENT GÖNÜLLÜLERİ GENÇLİK DOĞA KAMPI, BURSALI GENÇLERİN UFKUNU AÇIYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11. kez gerçekleştirilen Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı, gençlerin yaşamlarına farklı pencerelerden bakmalarını sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından BURFAŞ koordinasyonunda Uludağ eteklerindeki Yiğitali’de gerçekleştirilen ve bu yıl 11. kez düzenlenen Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı, 13 ile 15 yaşları arasındaki gençlerden büyük ilgi görüyor. Her hafta yeni dönem öğrencilerini ağırlayan kampta, gençler, birbirinden özel sporlarla doğanın tadını çıkarıyor. Paintball, atıcılık, okçuluk ve binicilik gibi branşlarda yeteneklerini geliştiren öğrenciler, aynı zamanda yaşıtlarıyla keyifli dostluklar kurma şansını da yakalıyor. Kampta eğlenceli zaman geçirdiklerini söyleyen çocuklar, kentlilik bilincinin ve takım ruhunun önemini de kamp sayesinde öğrendiklerini dile getiriyor.

Kent gönüllüsü ordusu güçleniyor
BURFAŞ Genel Müdürü Mustafa Çaltılı ise Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı ile kent gönüllü ordusunun her geçen gün sayısının arttığını belirterek, geleceğin teminatı olan gençlerin kentlilik bilincine sahip bireyler olarak yetiştirilmesinin önemini vurguladı. Gençlerin, kampta hayatın zorluklarına karşı yapmaları gerekenleri tatbik ederek öğrendiklerinin altını çizen Çaltılı, “Kampımızda sorumluluk sahibi, özgüveni yüksek, düşünebilen ve hayat şartlarında kendi ayakları üzerinde durabilen gençler yetiştiriyoruz. Tabiat şartları ile nasıl mücadele edileceğinden, takım ruhunun bir insana kazandıracağı etkenlere kadar her şeyi uzman öğretmenler nezaretinde öğreniyorlar. Yeni dostlukların kurulduğu kampımızda bir şehrin kalkınmasında önemli rolü olan kentlilik bilincini şimdiden gençlerimize kazandırıyoruz.”diye konuştu.

Öğrenciler ve velilerden Başkan Altepe’ye teşekkür
Kampta çok şey öğrendiğini ve yeni dostluklar kurduğunu belirten kampçı gençlerden Bedirhan Yiğit, “Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nda çok keyifli zaman geçirdim. Yeni arkadaşlar edindim, spor yaptım. Ok atmayı ve ata binmeyi denedim. Kampa katıldığım için çok sevinçliyim. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. Kampa katılan gençlerden Efe Ömür, kampa gelirken 5 günün nasıl geçeceğini kara kara düşündüğünü, ancak bitmesine ise üzüldüğünü belirterek, “5 gün çok uzun gibi görünüyordu. Bilgisayarsız bir hayat olacağını düşünemiyordum. Ama şimdi her türlü ortamda da hayatın güzelliklerinin var olduğunu öğrendim. Bize bu imkanı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde duygularını dile getirdi. Velilerde, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye çocuklarının böyle bir ortamda tatil yapmalarını sağladığından dolayı teşekkür ettiler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 11.07.2011 | Okunma sayısı:3653

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir