Haberler

Kamp ateşi Yiğitali´de yandı

Font Boyutu

19 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

KAMP ATEŞİ YİĞİTALİ’DE YANDI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN YİĞİTALİ’DEKİ İZCİLİK KAMPI’NI ZİYARET EDEN BAŞKAN ALTEPE, KAMP ATEŞİNİ İZCİLERLE BİRLİKTE YAKTI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ OLAN GENÇLERİN DONANIMLI, İDEALİST VE LİDERLİK VASFINA SAHİP BİREYLER OLMASI İÇİN HER TÜRLÜ YATIRIMI YAPTIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yiğitali’deki İzcilik Kampı’nı ziyaret eden Başkan Altepe, kamp ateşini izcilerle birlikte yaktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye’nin geleceği olan gençlerin donanımlı, idealist ve liderlik vasfına sahip bireyler olması için her türlü yatırımı yaptıklarını söyledi.

Bursalı çocuklara kentlilik ve doğa bilinci aşılanması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen izcilik kampı renkli görüntülere sahne oldu. Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Yiğitali Köyü’nün Gölpınarlar Mevkii’nde Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün koordinasyonunda gerçekleştirilen kampta, çocuklar oryantirink, okçuluk, dağcılık, izcilik, kampçılık, iz sürme, badminton, dağ bisikleti, amatör telsizcilik, binicilik, ilk yardım, afet eğitimi gibi birbirinden önemli ve eğlenceli faaliyetlere katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de beraberindeki Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ile birlikte izcilik kampını ziyaret etti. İzci liderleri gözetiminde yapılan etkinlikte ve yarışları izleyen Başkan Altepe, yarışlarda derece giren izcilere madalyalarını taktı. Bursa ve Türkiye’nin geleceği olan gençlerin en güzel şekilde yetişmesi ve gelişimlerini tamamlaması için belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Sizler için bu güzel ortamı hazırlıyoruz. Yiğitali’de, güzel ortamda, şehirden, stresten uzak bu doğada güzel bir kamp dönemi geçirdiniz. Sizler de bizler için önemlisiniz. İstiyoruz ki bu nimetlerden sizleri faydalandıralım. Sizleri en güzel şekilde eğitelim. Güzel zaman geçirin, sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerle takım ruhunu öğrenin. Kedinizi geliştirmeniz, donanımlı olmanız lazım. Çünkü geleceğin liderleri ve yöneticileri sizler olacaksınız” dedi.
Başkan Altepe daha sonra protokol üyeleri ve izcilerle birlikte kamp ateşini yaktı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 19.08.2017 | Okunma sayısı:1869

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu