Haberler

KALIP AVRASYA, AMBALAJ-PLASTİK VE OTOTEKNİK FUARLARI AÇILDI

Font Boyutu

6 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

KALIP AVRASYA, AMBALAJ-PLASTİK VE OTOTEKNİK FUARLARI AÇILDI

BURSA – TÜYAP Bursa Fuarcılık tarafından hazırlanan Kalıp Avrasya 2010, Ambalaj-Plastik 2010 ve Bursa Ototeknik 2010 fuarları eş zamanlı olarak TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde törenle açıldı.

Portekiz, İran, Kore gibi ülkelerden katılımcı firmaların da bulunduğu toplam 22 ülkeden 282 firma ve firma temsilciliğiyle hazırlanan fuarların Bulgaristan, Gürcistan, İran, Makedonya, Rusya, Suriye, Almanya, Bulgaristan, Fransa, Gürcistan, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İtalya, Kore, Makedonya, Mısır, Portekiz, Rusya, Suriye, Ukrayna, Yunanistan ve yurtiçinden sektör ilgililerine ev sahipliği yapması bekleniyor.
Dört sergi salonunda 23 bin metrekarelik kapalı alanda düzenlenen fuarlarda, Salon 1'de, Kalıp İmalatçıları - Otomotiv Yan Sanayi - Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat, Mühendislik Uygulamaları, Salon 2'de Kalıp Yan Sanayi – Teknik Hırdavat – Kalıp Standart Elemanları – Aparat ve Fikstür Sistemleri, Salon 3'te Ambalaj Teknolojileri – Plastik Makinaları, Salon 4'te Kalıp Proses Makineleri, Saç İşleme Teknolojileri yer aldı. Fuarın ilk gününden itibaren, yurtiçi ve yurtdışından gelecek akademisyenlerin, sanayicilerin, mühendislerin ve konu ile ilgili profesyonellerin katılımıyla gerçekleştirilecek kalıp seminerleri kapsamında sektörün sorunları ve çözümleri ele alınacak. Girişin ücretsiz olduğu fuarlar, 6 - 8 Mayıs 2010 tarihleri arasında 11.00- 20.00, 9 Mayıs 2010 tarihinde ise 11.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
Fuarın açılış törenine Bursa Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Parseker, Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği Başkanı Şamil Özoğul, Plastik Araştırma geliştirme Derneği Başkanı İlker Biliktü ile sektör temsilcileri katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz, “Bursa fuarlarla sahip olduğu potansiyeli daha iyi kullanacaktır” dedi. Konuşmaların ardından fuarın açılışı gerçekleşti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 06.05.2010 | Okunma sayısı:6007

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir