Haberler

KALDIRIM İŞGALLERİNE SON

Font Boyutu

23 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

KALDIRIM İŞGALLERİNE SON
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRESİ BAŞKANLIĞI ÖNCÜLÜNDE YAPILAN TOPLANTIDA, KALDIRIM İŞGALLERİNİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER DEĞERLENDİRİLDİ.
- TOPLANTIDA, MARKETLERİN ÖNÜNE SEYYAR SERGİ ÇIKARAN FİRMALAR HAKKINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILACAĞI BELİRTİLDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, kentin muhtelif yerlerinde bulunan marketlerin önlerine açılan seyyar sergilerle mücadelesine devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda, seyyar sergilerin kaldırılması için gereken önlemler incelendi. Kent merkezinin düzenlenmesi ve modern bir görünüme kavuşturulması hedefiyle yapılan çalışmalara önem verildiği vurgulandı. Toplantıda, kentin muhtelif bölgelerinde faaliyet gösteren marketlerin önlerine açılan sebze ve meyve reyonlarının kaldırılması ve olası olumsuzlukların önüne geçilmesi için kaldırımları işgal eden marketler hakkında yasal işlem başlatılmasına karar verildi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe belediye başkanlıkları ile gerekli koordinasyon sağlandığı ve çalışmaların başladığı belirtilen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Esat Yalman ile şube müdürleri, ilçe belediyelerinin zabıta müdürleri, Bursa Seyyar Pazarcılar Odası temsilcisi, Bursa Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (Per-Der) yetkilileriyle marketlerin temsilcileri katıldı.
Konuyla ilgili sorunların ele alındığı ve çözüm yollarının incelendiği toplantıda, PERDER üyesi marketlerle toplantı yapılarak, kaldırım işgallerinin 15 gün içerisinde tamamen kaldırmasına ve marketlerin önlerine açılan, kaldırımları işgal eden sebze ve meyve reyonları başta olmak üzere yaya yolu işgallerinin önlenmesine karar verildi. Toplantıda ayrıca yapılan tüm çalışmalara rağmen olumsuzlukları gidermeyen işyerleri hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılmasına da karar verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 23.06.2011 | Okunma sayısı:4874

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir