Haberler

Kahraman vatman can kurtardı

Font Boyutu

 02 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

KAHRAMAN VATMAN CAN KURTARDI

- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BAĞLI BURULAŞ’TA VATMAN OLARAK GÖREV YAPAN ATİLLA POYRAZ, BAŞI DÖNÜP RAYLARA ATLAYAN KİŞİYİ SON ANDA FARK EDEREK FACİAYI ÖNLEDİ.
- BURULAŞ’TA 12 YILDIR VATMAN OLARAK ÇALIŞTIĞINI BELİRTEN POYRAZ, BU TÜR OLAYLARA KARŞI YOLCULARI UYARARAK, İSTASYONLARDAKİ SARI ÇİZGİYİ GEÇMEMELERİNİ İSTEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BURULAŞ’ta vatman olarak görev yapan Atilla Poyraz, başı dönüp rayların üzerine düşen kişiyi görünce acil fren sistemini devreye alarak yaşanabilecek bir faciayı son anda önledi.

Yaklaşık 50 km hızla gelen ve istasyona yaklaşan tramvayın önüne düşen kişiyi son anda fark ettiğini ve o anda soğukkanlılığını koruyarak acil fren sistemini devreye soktuğunu belirten Vatman Atilla Poyraz, “Hemen önüme düşen kişiyi görünce soğukkanlılığımı koruyarak acil fren sistemini devreye soktum. Tramvay durunca baygınlık geçirip, düşen kişi herhangi bir şekilde zarar görmedi. 12 yıldır BURULAŞ’ta vatman olarak görev yapıyorum. Bugüne kadar böyle bir olay yaşamadım. Yolcuların bu noktada dikkat etmesi gereken konu ise istasyonlarda bulunan sarı çizgiye dikkat edip o çizginin gerisinde bekleme yapmalarıdır. Bir daha bu tür bir olayla inşallah karşılaşmam” dedi.

“Verdiği eğitimler doğruluğunu gösterdi”
Yaşanılan bu olay karşısında soğukkanlılığını koruyarak yapılması gereken müdahaleyi yapıp, olası facianın önüne geçen Vatmanı tebrik eden BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ise, “BURULAŞ ailesi olarak personelimize düzenli olarak verdiğimiz eğitimler yaşanılan bu olayın faciaya dönüşmesini engelledi. Böylesine ani yaşanan olaylarda bile sürücülerimizin nasıl hareket etmeyi bilmesi onlara düzenli olarak verdiğimiz eğitimlerin doğruluğunu gösteriyor” dedi. Fidansoy, ayrıca facianın önüne geçen Atilla Poyraz’a ilerleyen günlerde ödül vereceklerini ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 02.09.2014 | Okunma sayısı:2195

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu