Haberler

KADINLAR SORUNLARINI PAYLAŞTI

Font Boyutu

13 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

KADINLAR SORUNLARINI PAYLAŞTI
- BURSA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ KADININ SİYASİ YAŞAMI ÇALIŞMA GRUBU VE KA-DER BURSA ŞUBESİ İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLENEN TOPLANTIDA SİYASİ PARTİLERİN KADIN KOLLARI BİR ARAYA GELDİ.
- KA-DER YÖNETİM KURULU ÜYESİ FEYZAL GÜLFİDAN, TOPLANTIDA, KADINLARIN SOSYAL VE DUYGUSAL SORUNLARI İLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadının Siyasi Yaşamı Çalışma Grubu ve Ka-Der Bursa Şubesi işbirliği ile düzenlenen toplantıya, Ka-Der Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Feyzal Gülfidan konuşmacı olarak katıldı. Gülfidan, katılımcılara, kadınların sosyal ve duygusal yaşamdan beklentileri ile ilgili bilgiler verdi.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, kıskançlık ve rekabet ile mücadele, görünür olmak, toplumsal cinsiyet algısı, kadın ve erkeklerin karar alma mekanizmalarındaki yeri ve kıskançlıkla başa çıkma yöntemleri ele alındı.
Toplantının açılışında konuşan Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı Kadriye Sarıbıyık, “Bursa Kadın Meclisi uzun yıllardır kadınların siyasi yaşamda aktif rol alması için çalışmalar gerçekleştiriyor. Siyasi partilerin il kadın kolları ile devamlı işbirliği içerisindeyiz. Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin kadınları bilinçlendiren çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.
Feyzal Gülfidan; sunumunda, davranışların ve duyguların yönlendirilmesi gerektiğini belirterek, kıskançlığın çok doğal bir duygu olduğunu söyledi. Gülfidan, kıskançlığın da hissedilmesi gerektiğini ancak bunu olumlu bir biçimde kullanarak faydaya dönüştürmenin başarıyı doğuracağını kaydetti. Kıskançlıkla mücadele konusunda da araştırmalarını paylaşan Gülfidan, kıskançlığın kadınlar arasında organize olmayı engellediğini, bu yüzden de uzlaşma kültürünün geliştirilmesi gerektiğini ve kıskançlıkla mücadelede özgüven gelişiminin çok önemli olduğunu vurguladı. Sunumunun ardından Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Feyzal Gülfidan’a teşekkür belgesi takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.11.2010 | Okunma sayısı:3723

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir