Haberler

“KADINLAR SİYASETTE DAHA AKTİF OLMALI”

Font Boyutu

15 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

“KADINLAR SİYASETTE DAHA AKTİF OLMALI”
- BURSA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TOPLANTIYA KATILAN AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ CANAN CANDEMİR ÇELİK, SİYASET BAŞTA OLMAK KADINLARIN SOSYAL HAYAT İÇİNDEKİ ROLÜNÜN DAHA DA ARTIRILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadının Siyasi Yaşamı Çalışma Grubu tarafından düzenlenen toplantı, AK Parti Milletvekili Canan Candemir Çelik ile siyasi partilerin kadın kolları temsilcilerini bir araya getirdi. Toplantıda konuşan Milletvekili Çelik, kadının siyasi ve sosyal hayattaki rolünün daha da artması gerektiğini vurguladı.

Toplumun her kesimini kucaklayarak etkinliklere imza atan Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Meclisi, farklı bir etkinliği daha hayata geçirdi. Kadının Siyasi Yaşamı Çalışma Grubu tarafından Bursa Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinlikte AK Parti Milletvekili Canan Candemir Çelik, farklı siyasi partilerin Bursa teşkilatlarında görev alan kadınlarla bir araya geldi. AK Parti, CHP, MHP, DSP, BBP, SP ve HYP Kadın Kolları temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Milletvekili Çelik, Kadının Siyasi Çalışma Grubu’nun yoğun bir tempoyla çalıştığını, sürekli toplantı daveti aldığını ancak Ankara’daki yoğun çalışma temposu nedeniyle bu toplantılara katılamadığını kaydetti.

“Kadınların katılımı çok önemli”
Kadınların siyaset ve sivil toplum kuruluşlarında daha aktif olarak görev almasının büyük önem taşıdığına değinen Çelik, “Katılımcı konusunda açılım yapmalıyız. Çünkü eğitimli kadınların Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve siyasi parti kadın kollarına katılmaları çok önemli. Partilerinin tüm teşkilatları herkese açık, kadınlarımız gidip üye olabilirler” dedi. TBMM’de son yıllarda kadın hakları açısından en yoğun dönemin yaşandığını dile getiren Çelik, pozitif ayrımcılığın anayasal teminat altına alındığını, kadın erkek eşitliği komisyonları kurulduğunu da sözlerine ekledi.
Çelik, Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi adına Başkan Nihal Ören ve Kadının Siyasi Yaşamı Çalışma Grubu Temsilcisi Kadriye Sarıbıyık’a organize ettikleri toplantı nedeniyle teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 15.10.2010 | Okunma sayısı:4583

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir