Haberler

'KADIN MECLİSİ'NE YOĞUN KATILIM

Font Boyutu

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Kadın Meclisi Genel Kurulu’nda kurumsal yapısını tamamlayan konseyin Türkiye’ye örnek olacağını söyledi. Kadın Meclisi’nin 7. seçimli genel kurulunda, eski başkan Kadriye Sarıbıyık, görevini Kadın Meclisi yeni Başkanı Nihal Ören’e devretti.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Merinos Kültür Merkezi Başkanlık binası toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurulda yaptığı konuşmada, kadınların toplumsal yaşamda daha aktif rol alabilmelerinden yana olduklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin katılımcı yönetim anlayışından ilham aldıklarını dile getiren Pala, “Bursa Kent Konseyi bünyesindeki 4 meclis, 25 çalışma grubu ve 6 çalışma ofisiyle Kent Konseyi, Türkiye’ye örnek olacak kurumsal yapısını tamamladı. Konsey, bu sayede yeni bir Bursa markası olarak faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor” dedi.
Pala, kadın meclisinin kadınların, iş, üretim, siyaset, kültür ve sanat gibi alanlarda söz sahibi olabilmeleri, girişimci, araştıran, üreten bireyler olarak yaşamlarına yön vermeleri, kent ve kadın sorunları hakkında bilinçli adımlar atabilmeleri hedefleriyle faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.
Kadın Meclisi genel kuruluna gösterilen ilginin sevindirici olduğunu da ifade eden Pala, “Kadın meclisi, uzlaşma ortamında, fark gözetmeden kentimizin gelişmesine ve sorunların tespitine yönelik çözüm önerilerinin oluşturulmasına katkıda bulunuyor.
Bursa’da Bursa için çalışmalarınızın aynı güzellikte devam edeceğine inanıyorum” dedi. Pala, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye Bursa Kent Konseyi’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan ve yürütme kurulu belirlendi
Başkan Recep Altepe’nin eşi Hüsniye Altepe’nin de katıldığı genel kurulda, Nihal Ören ve Ayşen Taştekin Kadın Meclisi başkanlığına aday oldu. Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Tahsin Bulut’un divan başkanlığını üstlendiği toplantıda, kapalı oylama ile yapılan seçim sonunda 96 oy alan Nihal Ören, Kadın Meclisi Başkanı seçildi. Kadriye Sarıbıyık, Nuray Öner, Dilek Üzümcüler, Emine Yurtseven, İlknur Kutucu, Mecbure Altun, Necla Tahmaz, Müjgan Gürkan, Özlem Şenkoyuncu ve Nilgün Göksu da Kadın Meclisi Yürütme kurulunu oluşturdu.
Başkanlık görevini Nihal Ören’e devreden eski başkan Kadriye Sarıbıyık’a emeğinden dolayı teşekkür plaketi ve çiçek verildi.

Tarih: 15.01.2010 | Okunma sayısı:6019

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir