Haberler

Kadın Meclisi Vali Karaloğlu ile bir araya geldi

Font Boyutu

11 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

Kadın Meclisi Vali Karaloğlu ile bir araya geldi
- Bursa Kent Konseyi (BKK) Kadın Meclisi üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile bir araya geldi.

BURSA – Bursa Valisi Münir Karaloğlu, BKK Kadın Meclis üyelerini Heykel Valilik Binası’nda ağırladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Heykel Atatürk anıtına çelenk bırakan BKK Kadın Meclisi üyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri, Heykel Valilik binasında Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Eşi Sevim Karaloğlu tarafından kabul edildi. Kadın temsilcileri kapıda kırmızı karanfil ile karşılayan Vali Karaloğlu, “Bu güzel ve özel günde bu tarihi mekanda sizleri ağırlamaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Günümüzde 8 Mart Dünya kadınlar günü, kadınlarımızın sosyal, ekonomi ve siyasi hayattaki sorunlarının konuşulduğu, kadınımızın hem üretime hem de siyaset aracılığı ile yönetime daha fazla katılımını sağlama noktasında, kadınlarımızın vermiş olduğu mücadelenin tekrar konuşulmuş olduğu bir gün olarak kutluyoruz” dedi.
Ülkemizde kadınlar gününün ilk defa 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlandığını söyleyen BKK Kadın Meclisi Başkanı Kadriye Sarıbıyık, “Kadınlar günü dünyada ilk defa 8 Mart 1857 tarihinde New York’ta bir dokuma fabrikasında çıkan yangın sonucunda 129 kadın işçinin hayatını kaybetmesi ile gündeme gelmiştir. Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Kadınların sosyal yaşamda daha aktif rol almaları adına gereken çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Sayın Valimize bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak seçilmiş olan kadınlara Hayme Ana Bacıbey ödülleri dağıldı. BKK Başkanı Kadriye Sarıyık ödülünü, Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik’in elinden aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 11.03.2014 | Okunma sayısı:1891

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir