Haberler

Kadın Meclisi kadınlar için yeni projeler geliştiriyor

Font Boyutu

05 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

Kadın Meclisi kadınlar için yeni projeler geliştiriyor
- Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala, Kadın Meclisi’nin yürütme kurulu toplantısına katıldı.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala, BKK Kadın Meclisi’nin yürütme kurulu toplantısına katılarak yürütülen projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala, Kadın Meclisi’nin yürütme kurulu toplantısına katıldı. Yapılan çalışmaların ve yürütülen projelerin konuşulduğu toplantıda, önümüzdeki dönemde diğer kurumlarla beraber kadınlara yönelik yapılabilecek faaliyetler ele alındı. BKK Kadın Meclisi Başkanı Kadriye Sarıbıyık, görevde oldukları müddetçe kadınların meseleleriyle yakından ilgilendiklerini, birçok kez kadınlarla ilgili kamu kurumlarını, sivil toplum kuruluşlarını, siyasi parti, üniversite, meslek odaları ve sendika temsilcilerini ve kadın muhtarları biraraya getirdiklerini söyledi. Kadınların bilinçlenmesini, eğitim düzeylerinin artırılmasını her zaman önemsediklerini belirten Sarıbıyık, çalışmaları hız kesmeden sürdüreceklerini ifade etti.

BKK Başkanı Semih Pala ise, kadınların haklı mücadelesinde Kadın Meclisi’nin çok faydalı ve önemli çalışmalara imza attığını dile getirdi. Kadınların yönetici pozisyonunda yer alabilmesi için önemli düzenlemelerin yapıldığını söyleyen Pala, bunlara rağmen kadınların çözülmesi gereken çok meselesi olduğuna dikkat çekti. Toplumun yapı taşı olan ailenin en önemli öğesinin kadın olduğunu vurgulayan Pala, “Kadın, bizim kültürümüzde kutsaldır. Bursa Kent Konseyi olarak kadınların yaşadığı sıkıntıları bertaraf etmek için çalışacağız. Yeni projeler geliştireceğiz. Herkesin bilinçlenmesini arzuluyoruz. Gerekli kurumlarla görüşerek kadınlarımıza destek olacağız” dedi.
Toplantıda, üyelerin tek tek görüşleri alınarak fikir alışverişinde bulunuldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 05.09.2014 | Okunma sayısı:2130

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir