Haberler

İznik’ten BKK Gençlik Meclisi’ne ziyaret

Font Boyutu

06 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

İznik’ten BKK Gençlik Meclisi’ne ziyaret
- Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi, İznik Gençlik Meclisi üyelerini ağırladı.

BURSA – İznik Gençlik Meclisi (İGEM), Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi’ni ziyaret ederek, gençlik meclisi yapısı ve yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, diğer kentlerde ve ilçelerde bulunan gençlik meclislerine örnek oluyor. BKK Gençlik Meclisi’ni ziyaret eden İznikli gençler, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. BKK Gençlik Meclisi Sekreteri Gözde Büktel, İznik Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Yılmaz ile üyelerin hazır bulunduğu ziyarette konuşan Bursa Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Murat Başlar, kent konseyi ve gençlik meclisi yapısı hakkında bilgiler verdi. Gençlik meclislerinin yerel demokrasinin gelişmesi adına önemli bir kavram olduğunu söyleyen Başlar, farklı düşüncelere ait birçok gencin gençlik meclisi çatısı altında bir araya geldiğini vurguladı. Gençlik meclisleri sayesinde birçok gencin yerel karar alma mekanizmalarının bir parçası haline geldiğini belirten Başlar, “Günümüzde sadece askere gitmek, oy kullanmak ve vergi ödemenin haricinde gönüllü çalışmalara katılarak sosyal hayatın içerisinde bulunmak bir vatandaşlık görevi haline geldi. Artık sivil toplum kuruluşları da karar alma mekanizmalarına etki edecek çalışmalar yürütüyor. Gençlik Meclisi gibi güçlü bir yapısı içinde barından Bursa Kent Konseyi, 4 meclisi, 30 çalışma grubu ve yüzlerce gönüllüsü ile Bursa’da söz sahibi oluyor” dedi.

İznik Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Yılmaz, BKK Gençlik Meclisi’nin örnek çalışmalar gerçekleştirdiğini ve kendilerine rol model olarak aldıklarını söyledi. Yılmaz, önce İznik sonrasında da Bursa’nın yararına olacak her türlü çalışmada yer almak istediklerini anlattı.

Ziyaretin sonunda İGEM Başkanı Yılmaz tarafından Gençlik Meclisi adına BKK Genel Sekreter Yardımcısı Murat Başlar’a çini tabak hediye edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 06.02.2014 | Okunma sayısı:1478

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir