Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Sitenizde Yayınlayın...
Haber Yayın Tarihi: 7 Aralık 2017 Saat 17:14

İznikli üreticiye ‘Yaban Mersini’ fidesi

7 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

İznikli üreticiye ‘Yaban Mersini’ fidesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, kentte kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, İznik İlçesi Candarlı Mahallesi’nde üreticilere yaban mersini fidesi dağıtıldı.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla devam eden çalışmaları kapsamında, İznik İlçesi’nin Candarlı Mahallesi’nde üreticilere yaban mersini fidesi dağıtıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik İlçesi’nin Candarlı Mahallesi’nde üreticilere 10 bin 500 adet yaban mersini fidesi dağıtıldı. Fidelerin 2 hektarlık alanda yetiştirilmesi ve vatandaşların ekonomisine katkı sağlanması hedefleniyor.

Yaban mersini fidesi dağıtımını gerçekleştiren Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinasyonuyla üreticiye dağıtılan yaban mersininin bölgeye katkı sağlaması temennisinde bulundu. Başkanvekili Köse, “Proje kapsamında 2016 yılından bu yana Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları var. Üreticimize bugün toplamda 10 bin 500 yaban mersini fidesi dağıtıyoruz” dedi.

Üreticiye ekonomik katkı hedefi

Projenin toplam hedefinin 15 bin fide olduğunu ve farklı bölgelere de dağıtımının süreceğini hatırlatan Köse, “Candarlı’da 21 üreticiye toplam 10 bin 500 fide dağıtıyoruz. Yaklaşık olarak her aileye dağıtılan 500 fideyi, 2 hektarlık alana dikecekler. Ekonomik olarak üreticiye katkı sağlanmasını hedefliyoruz. İlk 2 yılda, 2. yıl itibariyle bu fideler ürün vermeye başlayacağından, her haneye en az 10 bin TL’den başlamak suretiyle katkı sağlanmış olacağına inanıyoruz” dedi.

Köse, şifa deposu olan yaban mersininin öncelikli hale getirilmesinin önemine değindi. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da yaklaşık 10 bin 500 adet yaban mersini fidanı dağıtımıyla Candarlı’nın tarımsal girdilerinin artmış olacağını söyledi. Candarlı Mahallesi Muhtarı Ömer Yavuz ise kendilerine verilen destekten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


25005_znikte_fidan_datm_201712071714.doc
Tüm Ekleri İndirOkunma Sayısı: 443

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
sinema
hal fiyatları
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: beyazmasa@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları