Haberler

İznik altın çağını yaşıyor

Font Boyutu

BASIN BÜLTENİ

İZNİK ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, İZNİK BELEDİYE BAŞKANI OSMAN SARGIN’I, YAKLAŞIK BİR AY ÖNCE HİZMETE AÇILAN YENİ HİZMET BİNASINDA ZİYARET ETTİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, HEM BÜYÜKŞEHİR HEM DE İLÇE BELEDİYESİ TARAFINDAN SAHİLLERDEN KÖYLERE KADAR HER ALANDA ÖNEMLİ YATIRIMLARIN HAYATA GEÇİRİLDİĞİNİ BELİRTEREK, İZNİK’İN BU DÖNEM ALTIN ÇAĞINI YAŞADIĞINI SÖYLEDİ.
- İZNİK BELEDİYE BAŞKANI OSMAN SARGIN, SON YEREL SEÇİMLERDEN BU YANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DE DESTEKLERİYLE İLÇEDE 60’A YAKIN BİNA VE TESİSİN HİZMETE AÇILDIĞINI BELİRTEREK, İZNİK’TE ADETA YENİ BİR ÇAĞA GEÇİLDİĞİNİ VURGULADI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı, yaklaşık bir ay önce hizmete açılan yeni hizmet binasında ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hem büyükşehir hem de ilçe belediyesi tarafından sahillerden köylere kadar her alanda önemli yatırımların hayata geçirildiğini belirterek, İznik’in bu dönem altın çağını yaşadığını söyledi. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, son yerel seçimlerden bu yana Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle ilçede 60’a yakın bina ve tesisin hizmete açıldığını belirterek, İznik’te adeta yeni bir çağa geçildiğini vurguladı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, ilçeye kazandırdıkları yeni Belediye Hizmet Binası’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ağırladı. Ziyarette konuşan Sargın, hem hükümet hem de Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle, büyük işlere imza attıklarını, İznik’e son 50 yılda yapılanın 3 katı daha fazla yatırım ve hizmet kazandırdıklarını söyledi. Merkezi hükümet ve Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle 2014 seçimlerinden bu yana 60’a yakın bina ve tesisi ilçeye kazandırdıklarını dile getiren Sargın, “Yapılan tüm bu yatırımlarla İznik adeta yeni bir çağa geçti. Göreve geldiğimiz ilk günde aynı şeyi söylemiştik, bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Biz birlikte güçlüyüz. Bugüne kadar hemşerilerimize ne vaat ettiysek hepsini gerçekleştirdik. Ben bu vesile ile ilçemize katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

İznik altın çağını yaşıyor
İznik ilçesinde gerçekten kısa zamanda kimsenin tahmin edemeyeceği işlerin olduğunu, birçok yatırımın da devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, “İznik bu dönemde altın çağını yaşıyor. Sahiller düzenleniyor, çarşı düzenleniyor, tarih ayağa kalkıyor. Gölde çalışmalar sürüyor. İznik´in her yerinde, köylerinde yoğun bir faaliyet var. İlçe belediyemizle birlikte çalışılıyor ve eserler bırakılıyoruz. Onlarca yıldır söylenip gerçekleşemeyenler artık bu dönem gerçekleşiyor. Bu da gösteriyor ki seçim döneminin sonuna kadar inşallah çok şeyler değişecek İznik’te. Bazılarına konuşmak düşüyor bizlere de eserler bırakmak düşüyor. Bursa´da nasıl 140 yıl sonra Belediye binası yapmak Ahmet Vefik Paşa’dan sonra bize nasip olduysa, İznik’te de yaklaşık bir asıra yakın zamanda da belediye binası Osman Sargın döneminde kazandırılan bir eser oldu ve ayrıca çok kısa zamanda gerçekleşti. Burada çalışan herkesin eline sağlık” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 31.08.2017 | Okunma sayısı:1689

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu