Haberler

İZCİLERDEN ÖRNEK KAMPANYA

Font Boyutu

3 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

İZCİLERDEN ÖRNEK KAMPANYA
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İL İZCİ KURULU TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN KAMPANYA KAPSAMINDA İZCİLERİN 140 OKULDAN TOPLADIĞI İLAÇLAR, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ŞİFA OLACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl İzci Kurulu işbirliğiyle yürütülen ‘Artan ilaçlarımız çöpe değil ihtiyaç sahiplerine şifa olsun’ kampanyası sebebiyle toplanan ilaçlar, ihtiyaç sahiplerinin derdine derman olacak.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı çalışanları, Eğitim Vadisi’ndeki İl İzci Kurulu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Bursalı izciler tarafından okullarda toplanan ilaçları teslim aldı. İlaçlar, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından belirlenecek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. Küçük izcilerin 140 okuldan topladığı ilaçlar, gereksiz yere çöpe atılacağına, ihtiyacı olan ve ilaç alamayan ailelere teslim edilecek.
Kampanyanın diğer kişi ve kurumlara da örnek teşkil ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Şube Müdürvekili Dr. Şirin Karakaya, izcileri yürekten kutladığını belirterek, toplanan bu ilaçların binlerce hastaya şifa olacağını söyledi.
İlaçların teslimatını yapan İl İzci Kurulu Başkanı Erdinç Şen de sosyal sorumluluk bilinci taşıyan çalışmalarına devam edeceklerini kaydederek, “İlaç toplama kampanyası ile ihtiyaç sahibi birçok aileye şifa dağıtıyoruz. İzciliğin temelinde yatan dayanışma ve yardımlaşma arzusunu bu kampanya ile çocuklara aşılayarak gelecek nesillerin faydalı bireyler olmalarına destek veriyoruz” dedi.
İl İzci Kurulu’nun bu yıl 3.’sünü düzenlediği kampanya ile önceki yıllarda yaklaşık 7 bin 500 hastaya ilaç dağıtılmıştı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 03.05.2010 | Okunma sayısı:5275

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu