Haberler

İzcilerden deprem duyarlılığı

Font Boyutu

9 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

İzcilerden deprem duyarlılığı
- Büyükşehir Belediyespor Kulübü İzci Grubu, vatandaşları depremle ilgili bilinçlendirmek amacıyla Şehreküstü Meydanı’nda özel bir gösteriye imza attı.

BURSA – Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdüren izciler, 23 Ekim Van ve 12 Kasım Düzce depremlerine dikkati çekmek amacıyla bir tiyatro gösterisi sahneledi.

Toplumsal duyarlılıklarıyla dikkat çeken Büyükşehir Belediyespor Kulübü İzci Grubu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekibi ile gerçekleştirilen program kapsamında Şehreküstü Meydanı’nda ‘deprem’ konulu bir tiyatro gösterisi sergiledi. Türkiye’nin canını acıtan Van ve Düzce depremlerini hatırlatmak ve olası depremlere karşı vatandaşları duyarlı olmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen gösteride, 200 izci görev aldı. Gösteride yıkıntılar arasından çıkmış, ailelerini kaybetmiş ya da
yaralanmış kişileri canlandıran izcilerden bir kısmı da doktor, hemşire, arama
kurtarma görevlisi olarak vatandaşlara deprem sırasında yapılması gerekenleri gösterdi. Meydana kurulan çadırlarda temsili olarak deprem sırasında yaşananları aktaran izciler, vatandaşları da gösteriye dahil ederek, izleyicileri bilinçlendirdi.
İzci lideri Mustafa Altay, gösteriyle vatandaşların deprem duyarlılığını canlı tutmayı ve bilinçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Öte yandan vatandaşlara deprem çantasında bulunması gerekenlerin anlatıldığı bir de broşür dağıtıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.11.2013 | Okunma sayısı:3005

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu