Haberler

İTFAİYE'NİN 86 YILI BUGÜNE IŞIK TUTTU

Font Boyutu

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘Dünden Bugüne İtfaiye’ konulu sergi, teşkilatın 86 yıllık tarihini bugüne taşıdı.

İtfaiye Teşkilatı’nın 86. kuruluş yıldönümü, Bursa’da her yıl olduğu gibi bu yıl da 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan programla kutlandı.

İtfaiye Teşkilatı’nın 86. kuruluş yıldönümü nedeniyle kutlanan ‘İtfaiye Haftası’ kapsamında açılan ‘Dünden Bugüne İtfaiye’ konulu sergi, teşkilatta 86 yıl boyunca yapılan çalışmaları kronolojik olarak gözler önüne serdi. Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde izlenime sunulan sergiyi, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Vali Şahabettin Harput ile birlikte gezdi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak nezaretinde sergiyi gezerek, İtfaiye Teşkilatı’nın geçmişte ve bugünde kullandığı malzemeleri gözlemleyen Vali Harput ve Başkan Altepe, itfaiyecilerin kuruluşundan günümüze kadar gerçekleştirdiği tatbikatların fotoğraflarını da yakından inceledi. Başkan Altepe, itfaiyeciliğin meşakkatli bir meslek olduğunu söyleyerek, “Zor şartlar altında çalışıp, kendi hayatlarını tehlikeye atarak vatandaşın can güvenliğini sağlayan itfaiyecilerimize şükran borçluyuz. Özveriyle hizmet eden teşkilat mensupları, çok önemli bir görevi yerine getiriyorlar. Bu sergide teşkilatın 86 yıllık geçmişi günümüze ışık tutuyor” diye konuştu.

Tarih: 02.10.2009 | Okunma sayısı:5508

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir