Haberler

İTFAİYE TEŞKİLATI'NDA 86. YIL COŞKUSU

Font Boyutu

İtfaiye Teşkilatı’nın 86. kuruluş yıldönümü, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan programla kutlandı.

Her yıl 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen kutlamalar, bu yıl da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde izlenime açılan ‘Dünden Bugüne İtfaiye Sergisi’ni gezen Genel Sekreter Yardımcıları Necmettin Şenocak ve Mustafa Altın ile Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan’dan, itfaiyecilerin kullandığı malzemeler ve teşkilatın çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Sergi, 1 Ekim Perşembe gününe kadar görülebilecek. 

İtfaiyecilerden yılmaz mücadele

İtfaiye Teşkilatı’nın 86. kuruluş yıldönümü etkinlikleri Kent Meydanı önünde yapılan törenle devam etti. İtfaiyeciler, AKUT üyeleri ve vatandaşların yoğun gösterdiği törende, İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, teşkilatın çalışmalarından bahsetti. Günün 24 saati çalışan itfaiyecilerin zor şartlarla yılmadan mücadele ettiklerini dile getiren Doğan, son 6 ayda yeni çalışmalara imza atıklarını belirterek, kentte itfaiye araçlarının giremeyeceği dar sokaklarının bulunduğu 18 noktaya yangın dolabı kurulduğunu, 700 bin kişiye de su faturalarıyla birlikte yangınlara karşı alınacak önlemler hakkında bilgilendirici broşürler gönderildiğini söyledi. 

İtfaiye teşkilatı daha da güçlenecek

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, konuşmasında, göreve geldikleri günden bu yana itfaiye teşkilatının sorunlarına ciddi anlamda el attıklarını belirterek, “İnsanın olduğu yerde maalesef yangınlar da oluyor. Bize düşen zamanında tedbir almak ve hazırlıklı olmaktır” dedi. Teşkilata yeni araç – gereç alımı için ihale sürecinin başlatıldığını ifade eden Şenocak, “Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine son 20 yıldır personel alınmadığını gördük ve hemen yeni personel alımı için kolları sıvadık. Bu durum, belediyemizin internet sitesinde de duyuruldu. İtfaiye teşkilatımıza 100 yeni arkadaşımızı katacağız. Deneyimli itfaiyecilerimizin birikimleri, genç arkadaşlarımızın enerjisi ile birleşecek. Böylece başarılı kadroyla Bursalılar daha güvende olacaklar” diye konuştu. 

Başarıya plaket

Konuşmaların ardından İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, itfaiye teşkilatına gösterdiği yakın ilgi ve destekten ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye iletilmek üzere hazırlanan şükran plaketini Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak’a takdim etti. Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın da görevini üstün hizmet anlayışı ile yapan itfaiye eri Rauf Albayrak’a plaket vererek tebrik etti. Tören, itfaiye teşkilatının sahip olduğu modern araçların tanıtımı ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

İtfaiye Teşkilatı’nın 86. kuruluş yıldönümü etkinlikleri, 26 Eylül Cumartesi günü (YARIN) saat 12.00’da Mudanya İskelesi’nde yapılacak sualtı arama ve kurtarma tatbikatı ile devam edecek.

İtfaiye Daire Başkanlığı’na personel alımı hakkında detaylı bilgiye ise www.bursa.bel.tr adresinden ulaşılabilecek.

Tarih: 25.09.2009 | Okunma sayısı:10468

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir