Haberler

İSTEKANIN ŞAMPİYONLARI BELİRLENDİ

Font Boyutu

 18 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

İSTEKANIN ŞAMPİYONLARI BELİRLENDİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’UN KATKILARIYLA DÜZENLENEN BİLARDO LİGİNDE İLK 4’E GİREN SPORCULAR MISIR’DA YAPILACAK DÜNYA ŞAMPİYONASINA GİTMEYE HAK KAZANDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor’un katkılarıyla düzenlenen ve 6 hafta süren bilardo ligi tamamlandı. İlk 4’e giren sporcular Mısır’da yapılacak dünya şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

Futbolun dışındaki tüm branşların gelişmesi için önemli yatırımlar yapan Büyükşehir Belediyespor’un Klasis Bilardo işbirliğiyle düzenlendiği ve 37 Bursalı bilardocunun katıldığı 6 hafta süren bilardo ligi tamamlandı. Lig sonunda Yavuz Güngördü, İsmet Sünör, Zeki Çakal ve Ümit Demircan ilk dördü paylaşan sporcular olurken, Aralık ayında Mısır’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandılar. Ali Savtekin, Atilla Soyak, Mustafa Çetiner ve Erkmen Tibet de final gruplarına kalıp güzel maçlara imza atan diğer sporcular oldu.

“Bursa sporla anılmalı”
Bilorda Ligi’nin sona ermesi nedeniyle Klasis Bilardo Salonu’nda düzenlenen törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Hedefimiz, Bursa’nın spor kenti olması ve sporla anılmasıdır. Tüm branşlarda başarı yakalayalım istiyoruz. Yakın geçmişte çok popüler bir spor dalı haline gelen bilardonun gelişmesi ve canlanması taraftarıyız. Karşılıklı fedakarlıklarla Bursa’nın adını bilardoda da Türkiye’de ve dünyada duyuracağız. Türkiye bilardo liginde de şampiyonluk Bursa’ya gelsin” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 18.07.2011 | Okunma sayısı:4876

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir