Haberler

İstanbul Caddesi estetikle buluşuyor

Font Boyutu

29 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

İSTANBUL CADDESİ ESTETİKLE BULUŞUYOR
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN KENT MEYDANI – TERMİNAL RAYLI SİSTEM HATTI ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA PROJELENDİRİLEN, HER BİRİ FARKLI MİMARİDEKİ YÜRÜYEN MERDİVEN VE ASANSÖRE SAHİP 9 AYRI İSTASYON ÜST GEÇİDİ, İSTANBUL CADDESİ’NİN HAVASINI DEĞİŞTİRECEK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, PROJE KAPSAMINDAKİ ÜSTGEÇİTLERİN İSTANBUL CADDESİ’NE ESTETİK BİR DEĞER KATACAĞINI BELİRTEREK, BURSA’NIN EN ÖNEMLİ GİRİŞLERİNDEN BİRİ OLAN İSTANBUL CADDESİ’NİN YAPILAN DÜZENLEMELERLE BİRLİKTE YILSONUNA KADAR BAMBAŞKA BİR KİMLİĞE BÜRÜNECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kent Meydanı – Terminal raylı sistem hattı çalışmaları kapsamında projelendirilen, her biri farklı mimarideki yürüyen merdiven ve asansöre sahip 9 ayrı istasyon üst geçidi, İstanbul Caddesi’nin havasını değiştirecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, proje kapsamındaki üstgeçitlerin İstanbul Caddesi’ne estetik bir değer katacağını belirterek, Bursa’nın en önemli girişlerinden biri olan İstanbul Caddesi’nin yapılan düzenlemelerle birlikte yılsonuna kadar bambaşka bir kimliğe bürüneceğini söyledi.

Bursa’yı demir ağlarla örme hedefi doğrultusunda projelendirilen toplam 9.4 kilometre uzunluğundaki 11 istasyonlu T2 Kent Meydanı – Terminal raylı sistem hattında inşaat hızla sürerken, istasyonlara yapılan üstgeçitlerden biri şekillenmeye başladı. İstanbul Caddesi’nde ana iskeleti tamamlanan istasyondaki üstgeçidi yerinde inceleyen Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, marka kent Bursa yolundaki çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini ifade etti. Bu çalışmalardan en önemlisinin İstanbul Caddesi’nde yapılan düzenlemeler olduğunu kaydeden Başkan Altepe, hafif raylı sistem yatırımıyla bölgenin vizyon değişikliğine gittiğini belirtti. Artık Bursa’nın herhangi bir bölgesinde oturan vatandaşın hafif raylı sistemi kullanarak terminale gelebileceğini, yine terminalden kent merkezi aktarmasıyla istenilen bölgeye rahatlıkla ulaşılabileceğini belirten Başkan Altepe, “Bize düşen, raylı sistemde mahalle beslemelerini çoğaltarak hattın verimli işlemesini sağlamak. Bu anlamda İstanbul Caddesi’nde inşaat hızlı bir şekilde sürüyor. Bu çalışmaya büyük önem veriyoruz” dedi.

Caddenin kimliği değişecek
Cadde üzerindeki çevre düzenleme ve raylı sistem çalışmalarının hızla devam ettiğini, yaklaşık 1 yıl sonra bölgenin bambaşka kimliğe bürüneceğini söyleyen Başkan Altepe, İstanbul Caddesi’ne yürüyen merdiven ve asansörlü, farklı mimarideki üst geçitlerin büyük değer katacağını söyledi. Her bir üst geçidin özenle projelendirildiğini ve montajların başladığını kaydeden Başkan Altepe, çalışmaların yılsonuna kadar tamamlanmasının öngörüldüğünü ifade etti. Her istasyonun iki yakasında da yürüyen merdiven ve asansörlerin bulunacağını, yolcuların zorlanmadan bu imalatları kullanacağını söyleyen Başkan Altepe, “Kaliteli malzemelerle Bursa’nın İstanbul girişi ayrı bir önem kazanacak. Köprüler en kaliteli malzemelerle yapılıyor. Her biri ortalama 1.5-2 milyon TL’ye mal olan bu köprüler, şehrimize ayrı hava katacak. Gece gündüz bunun için çalışıyoruz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 29.07.2017 | Okunma sayısı:3426

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu