Haberler

İŞKUR’DAN GENÇLERE YÖNELİK İSTİHDAM FIRSATLARI

Font Boyutu

10 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

İŞKUR’DAN GENÇLERE YÖNELİK İSTİHDAM FIRSATLARI
- BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ VE İŞKUR TARAFINDAN 14 HAZİRAN SALI GÜNÜ ‘GENÇLERE YÖNELİK İSTİHDAM FIRSATLARI’NIN KONUŞULACAĞI BİR KONFERANS DÜZENLENECEK.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve İŞKUR tarafından 14 Haziran Salı günü ‘Gençlere Yönelik İstihdam Fırsatları’nın konuşulacağı bir konferans düzenleniyor.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi istihdam ve kariyer alanında gerçekleştirdiği çalışmalara devam ediyor. 2010 yılı başında kurulan İstihdam ve Kariyer Çalışma Grubu ile gençlere kişisel gelişim imkanı, iş hayatına atılma sürecinde ve iş hayatı içerisinde gerekli olabilecek bilgileri sunan Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, gençlerle istihdam kaynakları arasında köprü kurmayı amaçlıyor. Bu kapsamda 14 Haziran tarihinde Gençlik Meclisi ve İŞKUR tarafından ‘Gençlere Yönelik İstihdam Fırsatları’ konulu bir konferans düzenlenecek. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Başkanlık Salonu’nda saat 19.00’da yapılacak olan konferansta, İŞKUR’un gençlere sağladığı imkanlar konuşulacak.
Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar, İŞKUR Bursa İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirecekleri konferans sayesinde gençleri İŞKUR’un sağladığı imkanlar hakkında bilgilendireceklerini söyledi. Yetkililer tarafından ‘İŞKUR eğitim programları’ ve ‘iş arama teknikleri’ konularında bilgiler verileceğini söyleyen Darılmazlar, gençleri bu önemli konferansa davet etti.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, “Gençleri bu toplantıya katılmaya davet ediyorum. Bursa Kent Konseyi’nin toplumsal faydaya yönelik çalışmalarının takip edilmesini bekliyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 10.06.2011 | Okunma sayısı:6684

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir