Haberler

İSKEP Çalıştayı yapıldı

Font Boyutu

 9 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

İSKEP ÇALIŞTAYI YAPILDI

-          TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ TARAFINDAN HAZIRLANAN VE AVRUPA BİRLİĞİ İLE TÜRKİYE’NİN EŞFİNANSMANINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN İSTİHDAM İÇİN KOORDİNASYON VE EĞİTİM PROJESİ (İSKEP) ÇALIŞTAYI BURSA’DA DA BAŞLADI.

BURSA - Türkiye Belediyeler Birliği tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin eşfinansmanında gerçekleştirilecek olan İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) çalıştayı yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu 12 belediye tarafından uygulanan projenin çalıştayına ilgi büyüktü.

İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi ile ilgili çalıştayda bir konuşma yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, proje hakkında bilgiler verdi. Başkanvekili Karlık, projenin engelliler, şiddete uğramış kadınlar, sokakta çocukları çalışan aileler ve diğer dezavantajlı grupların toplum içindeki fonksiyonlarını artırmak ve onlara mesleki bir fonksiyon yüklemek için oluşturulduğunu söyledi. Türkiye genelinde 12 belediyede bu projenin yürütüldüğünü ifade eden Başkanvekili Karlık, projenin en önemli ayağının sivil toplum kuruluşları olduğunu dile getirdi. Projeyi merkezi yönetimle yerel yönetimlerin birlikte gerçekleştireceğini ifade eden Başkanvekili Karlık, “En önemli hedeflerimizden birisi envanter çalışması yaparak hangi hedef gruplarına yönelik çalışacağımızı belirlemek olacak. Belirlediğimiz grupları işverenlerle nasıl buluşturabiliriz ve bu insanlarımızı nasıl toplum içine katabiliriz bunun için çalışacağız” dedi.

Başkanvekili Karlık’ın ardından Proje Koordinatörü Cleofe Guardigli tarafından projenin nasıl yürütüleceğine ilişkin bilgiler verildi. Cleofe, birebir ihtiyaç analizi yapmak suretiyle dezavantajlı bireyleri eğitime ve istihdama yönlendirmek istediklerini, ayrıca kamuoyu ile işverenlere yönelik farkındalık çalışmaları yapacaklarını söyledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 09.12.2014 | Okunma sayısı:2194

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu