Haberler

İpekyolu yolcularının Bursa molası

Font Boyutu

30 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

İpekyolu yolcularının Bursa molası
- Uluslararası İpekyolu Kongresi nedeniyle İstanbul’a gelen akademisyenler, kongre sonrasında İpekyolu’nun en önemli duraklarından olan Bursa’yı ziyaret ederek, Tekstil Müzesi’nde incelemelerde bulundu.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uluslararası İpekyolu Kongresi´nin katılımcılarıyla Bursa’da bir araya geldi.

‘Uluslararası İpekyolu Kongresi’ nedeniyle yurtiçi ve yurtdışından İstanbul’a gelen akademisyenler, kongre sonrasında İpekyolu’nun en önemli duraklarından olan Bursa’yı da ziyaret ettiler. Bursa’da, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Tekstil Müzesi’nde incelemelerde bulunan akademisyenler, kentin ipekçilik tarihini de yakından gözlemleme şansı buldular. Müzedeki ipekçilik bölümünde ipek üretiminde kullanılan makineleri de ilgiyle inceleyip fotoğraflayan akademisyenler, merak ettikleri konularda detaylı bilgiler aldılar.
Bursa’yı gezen konuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Kayıhan Hamamı Kebapçısı’nda bir araya geldiler. Başkan Altepe’ye çalışmaları hakkında bilgiler veren akademisyenler, Bursa’da tarihi ve kültürel mirası canlandırmaya yönelik çalışmalarından dolayı Başkan Altepe’ye plaket takdim ettiler. Başkan Altepe ise Bursa’nın tanıtımı noktasında gereken tüm çalışmaların titizlikle yapıldığını belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın değerlerini öne çıkarma konusunda birikimli faaliyetlere imza attığını kaydetti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 30.10.2013 | Okunma sayısı:2899

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu