Haberler

İPEKBÖCEĞİ ‘MÜSİAD FUARI’NIN GÖZDESİ OLDU

Font Boyutu

29 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

İPEKBÖCEĞİ ‘MÜSİAD FUARI’NIN GÖZDESİ OLDU
- TÜRKİYE´NİN İLK YERLİ TRAMVAYI ‘İPEKBÖCEĞİ’, İSTANBUL’DA DÜZENLENEN MÜSİAD FUARI’NDA ZİYARETÇİLERDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.
- FUARI GEZEN VE BURSALI FİRMALARIN DA STANTLARINI ZİYARET EDEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “FUARDA TÜRKİYE’NİN GELİŞİMİNİ VE ATILAN ADIMLARI GÖRDÜKÇE MUTLU OLUYORUZ” DEDİ.

İSTANBUL – Türkiye´nin  ilk yerli üretimi ‘İpekböceği’ tramvayı, İstanbul’da düzenlenen MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nda ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Fuarı gezen ve Bursalı firmaların da stantlarını ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Fuar oldukça zengin, Türkiye’de yapılanları ve üretilenleri gördükçe mutlu oluyoruz” dedi.

İstanbul’da CNR Expo Center’da düzenlenen ‘MÜSİAD Uluslararası Fuarı’na katılan
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, fuarı değerlendirerek, “Bugün, 103 ülkeden katılımcıların da olduğu MÜSİAD Fuarı’ndaydık. Uluslararası firmaların temsilcileri, Türkiye’deki imalatçılar ve değişik sektörlerin temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen fuarda, Türkiye’nin ne kadar geliştiğini ve ilerlediğini gözlemledik. Fuarda aynı zamanda ülke olarak her sektörde büyük atılımların atıldığını da net bir şekilde yerinde gördük” diye konuştu.
Fuara Bursa’dan çok sayıda firmanın katıldığını belirten Başkan Altepe, “Bursa’da üretilen raylı sistem ürünlerimiz de fuarda ziyaretçisiyle buluştu. Bursa’da üretilen yerli tramvayımız ipekböceği ve metro vagonu ile birlikte Durmazlar firması da fuara katılım sağladı. Fuar oldukça zengin, bu durum çok sevindirici. Türkiye’de yapılanları ve üretilen hizmetleri gördükçe bizler de mutlu oluyoruz” dedi.
Başkan Altepe, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde üretimi yapılan ilk yerli tramvay İpekböceği ile yerli metro vagonunun gördüğü ilgiden dolayı da mutlu olduğunu sözlerine ekledi.
İki yılda bir düzenlenen ‘MÜSİAD Uluslararası Fuarı’, Türkiye’nin yanı sıra Asya, Avrupa, Afrika ve Türki Cumhuriyetleri ülkelerinden iş adamları ile yatırımcıları bir araya getirerek, Türkiye’de üretilen ürünlerin diğer ülkelere tanıtımı noktasında büyük önem taşıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.11.2014 | Okunma sayısı:3863

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu