Haberler

İngiliz müzisyenler Bursa’da

Font Boyutu

31 EKİM 2014

BASIN DUYURUSU

İngiliz müzisyenler Bursa’da
- ‘Türk – İngiliz Dostluk Konseri’ nedeniyle Bursa’ya gelen İngiltere’nin ilk Türk Belediye Başkanı ve Londra’nın Enfield Bölgesi Belediye Başkanı Ali Bakır ile İngiliz müzisyenler, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
- Enfield Belediye Başkanı Ali Bakır, Bursa’daki çalışmalar hakkında bilgi aldı.
- ‘Türk – İngiliz Dostluk Konseri’, 1 Kasım Cumartesi (YARIN) saat 20.00’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) gerçekleştirilecek.

BURSA – ‘Türk – İngiliz Dostluk Konseri’ nedeniyle Bursa’ya gelen İngiltere’nin ilk Türk Belediye Başkanı ve Londra’nın Enfield Bölgesi Belediye Başkanı Ali Bakır, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek, Bursa’daki faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü, Dünya Müziği Derneği Çok Sesli Korosu ve İngiltere’den gelen 30 kişilik müzisyen grubu 1 Kasım Cumartesi günü (YARIN) saat 20.00’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) yapılacak ‘Türk- İngiliz Dostluk Konseri’nde sahneye çıkacak.
‘Cumhuriyet Bayramı’ kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilecek olan konser nedeniyle Adoramus Koro ve Orkestrası ile Bursa’ya gelen Londra’nın Enfield Bölgesi Belediye Başkanı Ali Bakır, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleştirilen görüşmede, İngiltere’nin ilk Türk Belediye Başkanı olan Bakır, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık’tan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ve eğitim çalışmaları hakkında detaylı bilgiler aldı. Bakır, Bursa’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, kültürlerarası evrensel bir dil olan müzik sayesinde farklı coğrafyaların insanlarının aynı salonda bir araya gelebildiğini vurguladı. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık da ‘Türk – İngiliz Dostluk Konseri’nin Bursa ile Enfield arasındaki kültürel diyaloğu daha da artacağına işaret etti. Bursa’nın tarihi ve kültürel birikimi hakkında bilgiler veren ve kentin değerlerinin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girdiğini de hatırlatan Karlık, ziyaretin sonunda konuklarına, Bursa’ya özgü hediyeler de takdim etti. Ziyarette İngiltere’den gelen heyete, Dünya Müzik Derneği Kurucu Üyesi ve Kent Konseyi Müzik Eğitimcisi Parkan Sanlıkol ile Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Sezen Özeke de eşlik etti.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, teleferik çalışmaları hakkında bilgi edinmek üzere kente gelen Mersin Toroslar Belediyesi heyeti ve Bulgaristan’dan gelen Pomaklar heyeti ile Kayıhan Hamamı Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Konuklara Bursa hakkında bilgiler veren Karlık, ziyaretin ardından heyet temsilcilerine Bursa’ya özgü hediyeler takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 31.10.2014 | Okunma sayısı:2690

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir