Haberler

İnegöl’de altyapıya büyük yatırım

Font Boyutu

14 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

İNEGÖL’DE ALTYAPIYA BÜYÜK YATIRIM

  • İLÇE ZİYARETLERİ KAPSAMINDA GELDİĞİ İNEGÖL’DE, 13,5 YIL İLÇE MECLİSİNİ YÖNETTİĞİ KÜRSÜDE BU KEZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KONUŞAN ALİNUR AKTAŞ, İLÇEDE ALTYAPININ SİL BAŞTAN YENİLENECEĞİNİ SÖYLEDİ.
  • AVRUPA YATIRIM BANKASI’NDAN 150 MİLYON EURO’LUK KREDİNİN ONAYLANDIĞINI HATIRLATAN BAŞKAN AKTAŞ, KREDİNİN İNEGÖL’ÜN YANI SIRA MUSTAFAKEMALPAŞA VE KARACABEY’İN ALTYAPISINA KULLANILACAĞINI, YAKLAŞAN SEÇİMLERİ DÜŞÜNEREK, ÇALIŞMALARIN BİR PLAN DAHİLİNDE İLÇEDEKİ SOSYAL YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLEMEDEN YAPILACAĞINI VURGULADI.

BURSA - İlçe ziyaretleri kapsamında geldiği İnegöl’de, 13,5 yıl ilçe meclisini yönettiği kürsüde bu kez Büyükşehir Belediye Başkanı olarak konuşan Alinur Aktaş, ilçede altyapının sil baştan yenileneceğini söyledi. Avrupa Yatırım Bankası’ndan 150 milyon Euro’luk kredinin onaylandığını hatırlatan Başkan Aktaş, kredinin İnegöl’ün yanı sıra Mustafakemalpaşa ve Karacabey’in altyapısına kullanılacağını, yaklaşan seçimleri düşünerek, çalışmaların bir plan dahilinde ilçedeki sosyal yaşamı olumsuz etkilemeden yapılacağını vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçe ziyaretlerinin İnegöl durağında İnegöl Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda eski çalışma arkadaşlarıyla bir araya geldi. Başkan Aktaş, yaklaşık 13,5 yıl ilçe meclisini yönettiği meclis salonundaki koltuğa bu kez Büyükşehir Belediye Başkanı olarak otururken, toplantıya İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Bülent Temelli, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Esen ile Büyükşehir ve İnegöl Belediyesi bürokratları katıldı. Büyükşehir’in koordinatör belediye olduğunun altını çizen Başkan Aktaş, kanunun tanımladığı yetkileri 17 ilçedeki vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için kullanmak durumunda olduklarını kaydetti.

Altyapı hamlesi

Toplantının basına kapalı bölümünde İnegöl ilçesinde devam eden ve 2018 yılında programa alınacak projeler masaya yatırıldı. Toplantının sonunda açıklama yapan Başkan Aktaş, uzun zamandır beklenen Avrupa Yatırım Bankası’ndan 150 milyon Euro’luk kredinin onaylandığını ve Ocak ayında kredi sözleşmenin imzalanacağını vurguladı. Bu kredinin Mustafakemalpaşa, Karacabey ve İnegöl ilçelerinde altyapı yatırımlarına harcanacağını ifade eden Başkan Aktaş, “Tabi seçim gerçekliğini de göz önüne alarak, takdir edersiniz ki çalışmalarımızın bir plan dahilinde olması lazım. Onu da yaparken özellikle istişare halinde hangi bölgeleri etap etap nasıl yapacağız? Diğer mahallere zarar vermeden planlayarak iyi bir çalışma yapmamız gerekli” dedi.

İstek sınırsız, kaynak kıt

Hem ilçe belediye başkanlığı hem de büyükşehir belediye başkanlığı ile masanın her iki tarafını da görme fırsatı bulduğunu ifade eden Başkan Aktaş, isteklerin sınırsız ancak kaynakların kıt olduğunu bu nedenle de çalışmaların öncelik sırasına göre yapılacağını dile getirdi. Bugüne kadar yapılanlarda emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Aktaş, “Eksik olmuştur, fazla olmuştur. Eskiyle uğraşacak değiliz. Biz daha yeni neler yapabiliriz onun derdi ve heyecanı içindeyiz. Büyükşehir’in bir takım sıkıntıları var ancak inşallah güç birliği içinde bunları aşacağız. Benim isteğim; hayali projelerden ziyade sonuç odaklı olalım. Konuştuğumuz işleri bitirmeye çalışalım. Bir sürü şey konuşup az iş bitirmektense, az şey konuşalım ama sonuçlandıralım” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.12.2017 | Okunma sayısı:3197

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu