Haberler

İnegöl’de altyapıya 22,5 milyonluk yatırım

Font Boyutu

16 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

İNEGÖL’DE ALTYAPIYA 22,5 MİLYONLUK YATIRIM
- TÜM İLÇELERDE YAŞAM KALİTESİNİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARMAK İÇİN YATIRIMLARINA HIZ VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İNEGÖL İLÇESİNDEKİ AĞAÇ İŞLERİ SANAYİ BÖLGESİ’NDE SÜREKLİ YAŞANAN ALTYAPI SORUNUNU DA 22,5 MİLYON LİRALIK YATIRIMLA ÇÖZÜME KAVUŞTURDU.
- ÇALIŞMALARI YERİNDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, AĞAÇ İŞLERİ SANAYİ BÖLGESİ’NDEKİ TÜM SOKAKLARA KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU HATLARININ DÖŞENDİĞİNİ, ZEMİN KAPLAMA VE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINA DA BAŞLANDIĞINI SÖYLEDİ.

BURSA - Tüm ilçelerde yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için yatırımlarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, İnegöl ilçesindeki Ağaç İşleri Sanayi Bölgesi’nde sürekli yaşanan altyapı sorununu da 22,5 milyon liralık yatırımla çözüme kavuşturdu.
Çalışmaları yerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ağaç İşleri Sanayi Bölgesi’ndeki tüm sokaklara kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının döşendiğini, zemin kaplama ve asfaltlama çalışmalarına da başlandığını söyledi.

Bursa’da hayata geçirdiği yatırımlarla kentin yaşam kalitesini her geçen yıl daha da yukarılara taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede altyapıdan ulaşıma, spordan kırsal kalkınmaya kadar her alanda önemli yatırımları yapmaya devam ediyor. İnegöl ilçesinde de daha sağlıklı bir yaşam için özellikle altyapı ve çevre yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Ağaç İşleri Sanayi Bölgesi’nde sürekli yaşanan altyapı sorununu da çözüme kavuşturdu. BUSKİ tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında sanayi bölgesinin tüm sokaklarına kanalizasyon ve yağmur suyu hatları döşendi. Zemin kaplama ve asfaltlama çalışmalarına da başlandı.

22,5 milyonluk yatırım
İnegöl Ağaç İşleri Sanayi Bölgesi’nde tamamlanma aşamasına gelen çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör Gülenç’ten çalışmalar hakkında bilgi aldı. İnegöl ilçesinde de derelerin temiz akması, daha temiz bir havanın solunması ve yaşam kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “İnegöl ilçemizin Ağaç İşleri Sanayi Bölgesi’nde de kanalizasyon ve yağmur suları ile ilgili sıkıntı yaşanıyordu. Projelendirilmesi yapıldı ve zaman kaybetmemek için kendi kaynaklarımızla çalışmaları başlattık. Tüm sokaklara kanalizasyon hatları ve yağmur suyu hatları döşendi. Zemin kaplama ve asfalt çalışmaları da hemen yapılacak. Çalışma kapsamında kanalizasyon hatları için 13 milyon, yağmur suyu hatları için 7 milyon lira harcandı. Yaklaşık 2,5 milyon liraya mal olacak zemin kaplama ve asfalt işiyle de toplamda sadece bu bölgeye 22,5 milyon liralık yatırım yapmış olacağız” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 16.08.2017 | Okunma sayısı:1807

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu