Haberler

İmzalar kardeşlik için atıldı

Font Boyutu

28 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

İmzalar kardeşlik için atıldı
- Bursa ile Turhal resmen kardeş
- Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Tokat ilinin Turhal Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı.
- Bursa ile Turhal arasındaki bağları kuvvetlendiren kardeşlik protokolünü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler imzaladı.
- Protokol ile Bursa ve Turhal arasındaki deneyim paylaşımı ve kentleri geliştirecek projelerin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

BURSA – Bursa’yı eserleriyle geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi ile Tokat ilinin Turhal Belediyesi arasındaki kardeşlik protokolü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler tarafından imzalandı.

Bursa’yı çağdaş bir geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’deki diğer kentlerle kardeşlik bağlarını da güçlendiriyor. Bursa ile Tokat’ın Turhal İlçesi’ni birbirine bağlayan protokol, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler tarafından imzalandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi yeni binada imza atılan protokol ile Bursa ve Turhal’ı daha da geliştirecek işbirliklerinin artması hedefleniyor.

“Güçlü Türkiye güçlü şehirlerle oluşacak”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentler arasındaki iletişimin yerelde yapılan hizmetlere katkı sağladığını söyleyerek, “Bir yandan Bursa’yı daha çağdaş bir geleceğe taşırken aynı zamanda tüm şehirlerimizin kalkınması için adımlarımızı atıyoruz. Güçlü Türkiye’nin güçlü şehirlerle oluşacağına inanıyoruz. Güçlü projelere adım atmak için ortak çalışmalarımızı daha da artırmalıyız” diye konuştu.
Başkan Altepe, Tokat ve Turhal’dan çok sayıda vatandaşın Bursa’da yaşadığına işaret ederek, Bursa’nın Çanakkale konusundaki hassasiyetinde Turhal’dan destek görmelerinin de çok anlamlı olduğunu sözlerine ekledi.

“Bursa örnek olacak”
Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler ise Bursa ile Turhal’ın kardeşliğinden dolayı onur duyduğunu belirterek, “Bursa’nın Çanakkale ile ilgili hassasiyetini biliyoruz. Çanakkale Turhal için de önemli. “15’liler” adlı türküde de anlatıldığı gibi bizler de her yıl Turhal’dan 15 yaşındaki gençleri, kınalar yakarak Çanakkale’ye uğurluyoruz. İki günlük gezide ilk durak Bursa oluyor. Gençlerimiz Bursa’da Osman ve Orhan Gazi, Emir Sultan türbelerini ziyaret ediyor, Bursa’nın tarihi birikimini tanıyor. Daha sonra da Çanakkale’ye geçiliyor” şeklinde konuştu.
Bursa’da büyük oranda Turhallı vatandaşın bu kenti severek yaşadığını anlatan Bekler, “Bugün imzamızı attığımız bu protokolle, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Turhal’a örnek ve önder olacak, işbirliğimiz devam edecek” dedi.
İmza töreninin ardından Başkan Altepe ve Bekler, birbirlerine Bursa ve Turhal’a özgü hediyeler verdi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Tokat ili Turhal Belediyesi arasında sağlıklı bir kardeşlik ilişkisi kurulması açısından yerel yönetim çalışmalarına karşılıklı olarak katkıda bulunmayı amaçlayan protokol, aynı zamanda sosyal ve kültürel ilişkileri destekleyen projeleri gerçekleştirebilmeye de olanak tanıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 28.04.2016 | Okunma sayısı:2348

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu